آیافیسبوکتان به طور نامحسوس شما را مضطرب میکند؟

آیافیسبوکتان به طور نامحسوس شما را مضطرب میکند؟

خبرهایی که از جهان اطراف به ما میرسد تاثیر انکارناپذیری روی روحیه ما دارد ، چاره کار چیست ؟ آیا لازم است که برای سلامتی ذهنیمان اتصال خود را به اینترنت قطع کنیم؟

آیا شما می دانید که وقت گذراندن با افراد مضطرب یا غمگین می تواند شما را مشوش و افسرده کند؟ این فقط در ارتباط مستقیم اتفاق نمی افتد. بر اساس تحقیقی که به تازگی در نشریه آکادمی ملی علوم آمریکا به چاپ رسیده، به راحتی می توان گفت که خواندن نیوزفید(خوراک خبری )های منفی ، می تواند حال شما را خراب کند.

محققان اطلاع داشتند که حال روحی می تواند در ارتباط مستقیم از فردی به فرد دیگر از طریق اثر " سرایت احساسی" منتقل شود. و هم اکنون که شبکه های اجتماعی بسیار رایج است، آن ها تصمیم گرفتند تا بررسی کنند که آیا احساسات از طریق آنلاین هم گسترش می یابد یا نه. به همین دلیل آن ها به طور تصادفی 689000 کاربر فیسبوک را انتخاب کردند و میزان مطالب منفی و مثبتی که برای هر فرد می آمد را تغییر دادند.

نتیجه: کاربران فیسبوکی که محتوای مثبت مطالب و خبرهایشان کم شده بود در به روز رسانی اِستَتوسشان بیشتر از کلمات منفی استفاده کردند که نشانگر این بود که احساسات منفی بیشتر در خبرها و مطالبشان آن ها را بیشتر ناراحت کرده است. و کاربرانی که بیشتر در معرض مطالب مثبت بودند اِستَتوس های شادتری می گذاشتند. این اولین تحقیقی است که بیان می کند که اثر سرایت احساسی ممکن است به صورت دیجیتال هم کار کند.

خب،(جدای از اینکه پیغام ها و توییت های دوستانتان می تواند یک ضدحال اساسی برای شما باشد) این قضیه چه معنایی دارد؟ محققان بر روی دیگر این سکه تمرکز کرده اند که (مطالب مثبت باعث بهتر شدن حال ما می شوند) پتانسیل این را دارد که تلاش ها برای سلامت عمومی را موفق تر کند. اما در مقیاس کوچک تر، اگر دوست فیسبوکی ای دارید که اخیرا اخبار منفی را منتشر می کند، در نظر داشته باشید که می توانید پست های او را از نیوزفیدتان حذف کنید. یا اگر دوست ندارید این کار را انجام دهید می توانید پیغامی مثبت برایش بفرستید (ممکن است حال روحی اش را بهتر کند).

2014-06-27 00:00:00

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0