پاکسازی پلاستیک‌ها

پاکسازی پلاستیک‌ها

خوب یک تقاضای سخت: تا جایی که می‌توانید زندگی خود را از پلاستیک پاک کنید، آیا این مسئله برای شما مهم است ؟ 

 اگر بتوانید تنها 3 کار را انجام دهید، این‌ها همان‌ها هستند

بنابراین، برای آن‌هایی که غرق در تفکرند (مامان‌ها، با شما هستم)، در اینجا سه روش عالی برای پاکسازی پلاستیک وجود دارد. اگر هیچ کار دیگری نکردید، این کار را انجام دهید:

در ظرف پلاستیکی مایکروویو نکنید.

اکنون همه‌ی ما می‌دانیم مواد شیمیایی مشکل‌سازی مانند BPA و فتالات‌ها در بسیاری از پلاستیک‌ها وجود دارد. اما این مواد در "داخل" هستند. تا زمانی‌که مواد شیمیایی بیرون نیایند، نگرانی کمتری برای ما وجود دارد. به همین دلیل است که باید از مایکروویو کردن غذا در ظروف پلاستیکی بپرهیزید، چه مواد غذایی که در ظروف پلاستیکی هستند و یا در ظروفی که خودتان غذا در آن ذخیره می‌کنید. مایکروویو در سطحی کار می‌کند که ترکیبات پلاستیک را برهم می‌زند.

راه‌حل: در ظروف شیشه‌ای یا چینی مایکروویو کنید.

از ظروف پلاستیکی بدون BPA  استفاده نکنید!

زمانی‌که خریداران درمورد BPA نگران می‌شوند، تولیدکنندگان برای راه‌حل‌های سریع شروع به استفاده از سایر مواد شیمیایی که حتی به نسبت BPA کمتر مورد پذیرش هستندمی کنند.یکی از آن‌ها BPS نام دارد و محققان تصور‌می‌کنند که می‌تواند همان اثرات مضر سلامتی مانند BPA را داشته باشند.

راه حل: به مدل‌های قدیم برگردید. به جای آن ظروف شیشه‌ای و استیل ضدزنگ را استفاده کنید.

برچسب‌های بازیافت را بخوانید.

می‌دانید نشانه‌ی مثلث بازیافت در زیر بسیاری از پلاستیک‌ها چیست؟ آن‌ها در کل هفت تا هستند، همه‌ی کارشناسان می‌گویند که اگر می‌خواهید مراقب باشید تنها از سه مورد از‌ آن‌ها دوری کنید. بازیافت # 3 درمورد وینیل و پلاستیک پی‌وی‌سی است که اغلب حاوی فتالات‌هاست. بازیافت #6 درمورد پلی‌استران‌هاست، که به عنوان استیروفوم شناخته می‌‌شود. کارشناسان می‌گویند مواد شیمیایی احتمال بیشتری دارد که از این مواد نسبت به سایرین از صافی بگذرند. بازیافت # 7 برای "دیگر" و شامل پلاستیک سخت ساخته شده از پلی‌کربنات‌ها است. در اینجا BPA موجود است.

راه‌حل: پلاستیک‌هایی با نشانه‌های 1، 2 یا 4 و 5 انتخاب کنید، یا فعلا بهتر هستند، بیاییم با استفاده از شیشه، پروسلین و استیل ضدزنگ، همانطور که در بالا اشاره شد، از پلاستیک دوری کنیم.

2015-12-01 00:00:00

نظرات (1)

  • marjan jahanbin

    با سلام ظروف المینیوم در ماکروویو قابل استفاده نیست پس چه باید کرد

نظر خود را اضافه کنید.

0