۱۰ روش برای جستجوی بهتر در گوگل که ۹۰٪ از مردم از آن بی خبرند!

۱۰ روش برای جستجوی بهتر در گوگل که ۹۰٪ از مردم از آن بی خبرند!

در عصر تکنولوژی‌های پیشرفته و اتصالات اینترنتی پرسرعت، می‌توانید هرگونه اطلاعاتی را به سادگی بیابید. در ظرف چند دقیقه، می‌توان دستور پخت خوشمزه‌ترین کیک‌ها یا هر چیزی درباره تئوری دوگانگی امواج را بیاموزید.

اما در اغلب موارد مجبوریم حجم وسیعی از اطلاعات را زیر و رو کنیم تا به اطلاعاتی که نیاز داریم دست یابیم، و این می‌تواند به جای چند دقیقه ساعت‌ها به طول انجامد. در اینجا لیستی از متدهای موثر برای جستجو در گوگل را ارائه می‌دهیم که کمک می‌کند تا داده‌های ارزشمندی که در جستجوی آن هستید را با چند کلیک بیابید.

۱. این یا آن

گاهی اطلاعات را به درستی بیاد نمی‌آوریم یا نامی که باید درباره‌اش جستجو کنیم را دقیقاً در ذهن نداریم. اما این که مشکل نیست! در ابتدا چند نمونه احتمالی متفاوت از آنچه در جستجویش هستید را تایپ کنید و آن‌ها را با نماد  “|“  جدا نمائید. به جای این نماد نیز می‌توانید از  ”or" استفاده نمائید. سپس انتخاب نتیجه مورد نظر از موارد یافت شده بسیار ساده خواهد بود.

ترفندهای جستجو در گوگل

 

 

۲.جستجو با استفاده از مترادف‌ها

زبان  سرشار از مترادف‌هاست. گاهی همین امر در جستجوهای اینترنتی بسیار موثر واقع می‌شود. اگر در جستجوی وب‌سایتی نه بر اساس عبارتی خاص که بر اساس موضوع هستید، این نماد "~" را در جستجوی خود به کار ببرید.
به عنوان مثال، اگر در جستجوی "healthy ~food"هستید، ماحصل جستجو نتایجی همچون تغذیه سالم، دستور پخت آشپزی و گزینه‌هایی همچون وعده‌های سالم خواهد بود.

ترفندهای جستجو در گوگل

 

۳.جستجو درون وب‌سایت‌ها

گاهی مقاله‌ایی جالب درون یک وب‌سایت می‌خوانید و می‌خواهید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید یا دوباره آن را مطالعه کنید. ساده‌ترین راه برای یافتن دوباره اطلاعات مفید این است که درون وب‌سایت را جستجو نمائید. بدین منظور، آدرس سایت و یک واژه کلیدی یا عبارت کامل از آن مقاله را تایپ کنید تا بلافاصله مقاله مورد نظر یافت شود.

ترفندهای جستجو در موتور جستجوی گوگل

 

۴.قدرت علامت ستاره

هنگامی که حافظه حیله‌گر ما مصمم است که مانعی در برابر آن واژه کلیدی، عبارت یا شماره مورد نظر ایجاد کند، مجبوریم که دست به دامن روشی دیگر همچون نماد قدرتمند "*" شویم. فقط از همین نماد به جای واژه/عبارتی که به خاطر نمی‌آورید استفاده نمائید و به نتیجه مورد نظر به دست خواهد آمد.

ترفندهای جستجو در اینترنت

 

۵. هنگامی که بسیاری از واژه‌ها غایب هستند

اگر نه فقط یک عبارت کلیدی، که بیشتر واژه‌های عبارت را به خاطر نمی‌آورید، تلاش کنید تا واژه نخست و آخر را به اضافه  تعداد احتمالی واژه های عبارت مورد نظر را تایپ کنید به عنوان مثال:

”I wandered AROUND(4) cloud"

شگردهای جستجو در گوگل

 

۶. استفاده از بازه زمانی 

گاهی اوقات ما مجبوریم که از سوابق حوادث برای جستجوی آن‌ها بهره ببریم. بدین منظور می‌توان به جستجوی خود با استفاده از سه نقطه بین تاریخ‌ها بازه زمانی داد. به عنوان مثال، اگر در جستجوی اطلاعاتی در زمینه کشفیات علمی قرن بیستم هستیم می‌توانیم بدین ترتیب تایپ کنیم:

جستجو در گوگل

 

۷. جستجو برای عنوان یا URL

در کمک به یافتن واژه کلیدی و نام مقاله، پیش از واژه مورد نظر بدون هیچ‌گونه فاصله‌ایی “:intitle“ را تایپ کنید. برای یافتن واژه‌ها از URL از عبارت ”:inurl"  استفاده کنید.

google-search-7

 

۸. یافت وب‌سایت‌های مشابه

اگر مطلب آنلاینی یافتید که بسیار مورد توجه شما قرار گرفت و درصدد هستید که مطالب مشابهی نیز بیابید، عبارت ":related" و سپس آدرس سایت را بدون هیچ فاصله‌ایی بین آن‌ها تایپ نمائید.

بهینه سازی جستجو در گوگل

 

۹. عبارت کامل

قرار دادن عبارت مورد نظر در گیومه ساده‌ترین و البته موثرترین روش برای یافتن مطلبی خاص و بر اساس ترتیب تایپ شده می‌باشد.
به عنوان مثال، اگر عبارتی را بدون گیومه تایپ نمائید، موتور جستجو تمام واژه‌هایی که تایپ نموده‌اید را بدون در نظر گرفتن ترتیب و و در همه وب‌سایت‌ها یافته و به نمایش درخواهد آورد.
اما، از طرف دیگر، اگر آن را در گیومه تایپ نمائید، نتایج حاصله با در نظر گرفتن ترتیب تایپ شده ارائه خواهد شد. این روش عالی‌ترین روش برای یافتن شعر و آهنگ‌هایی است که فقط یک خط از آن را می‌دانید.

ترفندهای جستجو در گوگل

 

۱۰. واژه‌های کم اهمیت جستجو

برای نشان دادن واژه‌های کم اهمیت در جستجو، به سادگی یک علامت - پیش از آن‌ها بگذارید. به عنوان مثال، اگر در صدد یافتن سایتی درباره کتاب‌های جالب هستید، اما نمی‌خواهید آن‌ها را خریداری نمائید، به این ترتیب عمل کنید:
Interesting books-buy

 چگونه در گوگل جستجو کنیم ؟

منبع : brightside.me

ترجمه : ندا پویان راد 

2016-12-19 00:00:00

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0