آنچه که زنان باید درباره بیماریهای قلبی بدانند!

در حالیکه بیشتر زنان فکر می کنند که بیماری قلبی بک بیماری شایع در بین مردان است ، زنان زیادی همانند مردان در اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند.10 نکته مهم درباره بیماری قلبی که زنان باید از آن آگاه باشند را در ادامه بخوانید .

بیماری قلبی در زنان

نوشته دکتر مهمت آز (Mehmet Oz)
دکتر آز معاون رئیس و استاد جراحی دانشگاه کلمبیا و رئیس موسسه قلب و عروق نیویورک است و به خاطر برنامه معروف تلویزیونی اش درباره سلامتی مشهور است ، برنامه دکتر آز، سه بار پیاپی برنده جایزه امی شده است .

از نظر جراحان قلب ، بعضی نشانه های بیماری مهمتر از ترویج سلامت قلب است. سالانه در آمریکا بیماریهای قلبی بیش از انواع سرطان ها جان مردم را می گیرد. در واقع یکی از هر سه یا 4 مرگ بعلت بیماری قلبی می باشد.

تعداد کمی از زنان نسبت به این خطر مصون هستند. با توجه به خبرهای منتشر شده از انجمن قلبی آمریکا 90 % زنان حداقل یک نشانه خطر ابتلا به بیماری قلبی دارند و حدودا یک زن در هر دقیقه به علت بیماری قلبی جان خود را از دست می دهد. با وجود همه اینها ، نظر سنجی ها نشان می دهد که تنها 1 پنجم زنان بیماری قلبی را تهدیدی برای سلامتی خود می دانند. و تنها 27 % زنان از علایم این بیماری آگاهند و یا می دانند که کی به اورژانس خبر دهند. این دلایل مشخص می کنند که چرا بیش از نیمی از مبتلایان به این بیماری خارج از بیمارستان وبطور ناگهانی می میرند.

بیماری قلبی مشکل بزرگی برای زنان و مردان است اما اخیرا توجهات لازم در راستای افزایش آگاهی زنان درباره این قاتل خاموش معطوف شده است. با توجه به گفته های انجمن قلب آمریکا، زنان تنها 24% شرکت کنندگان در مطالعات مربوط به قلب را تشکیل می دهند. در حالیکه بیشتر زنان فکر می کنند که بیماری قلبی بک بیماری شایع در بین مردان است ، زنان زیادی همانند مردان در اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند. بنابراین ما سعی کرده ایم 10 نکته مهم درباره بیماری قلبی که زنان باید از آن آگاه باشند بعلاوه کارهایی که زنان برای پیشگیری از این بیماری هولناک باید انجام دهند را در اینجا مطرح نماییم.

ممکن است شما با اساس زندگی برای داشتن یک قلب سالم آشنا باشید . سالم غذا خوردن ، عدم مصرف دخانیات ، ورزش کردن و خواب کافی داشتن ، جزو وظایف خطیر هر فردی به نظر می رسد ؛ ایجاد تغییراتی هر چند جزیی در روال زندگیتان می تواند سلامت قلب شما را تحت تاثیر قرار دهد.

بیایید با کاهش وزن شروع کنیم. می دانیم که کاهش یک باره وزن می تواند تهدید آمیز باشد اما باید بدانید که کاهش 5 تا 10% وزن تا حد زیادی به سلامت قلب شما کمک می کند. در کنار وزن باید به دور کمر خود نیز توجه داشته باشید چون می تواند یک شاخص برای تخمین سلامت قلب شما باشد. بطور ایده آل زنان باید اندازه دور کمر خود را زیر 35 اینچ و مردان حدود 40 اینچ نگه دارند. در مورد رژیم غذایی هم پیشنهادات فراوانی برای حفظ سلامت قلب و معده بطور همزمان وجود دارد.

حتما بارها و بارها شنیده اید که : کمی بخوابید. مطالعات نشان می دهد که افرادی که کمتر از 6 ساعت در طول شبانه روز می خوابند می توانند خطر ابتلا به این بیماری را در خود دو برابر کنند. اما زیاد خوابیدن هم برای قلب شما چندان خوب نیست. خوابیدن حدود 7 تا 8 ساعت در شبها بهترین حالت ممکن برای سلامت قلب شماست. در مورد نوع خوابیدن خود و نکته هایی که به بهتر خوابیدن شما کمک می کند بیشتر آگاه شوید.

چنانچه می خواهید یک روش خیلی خوب برای افزایش سلامت قلب بدانید ، به شما چیزی جز افزودن چاشنی خنده و س -ک-س  به زندگی روزمره تان توصیه نمی کنیم.خنده میزان ترشح هورمونهای استرس را که با نام کورتیزول می شناسیم کاهش می دهد ( کورتیزول برای سلامت قلب مضر است) و بعلاوه آزاد کردن مقدار زیادی از هورمونهای مفید ضد استرس س-ک-  س نیز باعث کاهش فشار خون شده و ثابت شده است که خطر ابتلا به بیماری قلبی را نیز کاهش می دهد.

2013-10-18 00:00:00

نظرات (3)

 • خورشید تابنده

  سلام.هر بار که به سایت یه سر میزنم خودم رو واسه عضویت در این سایت تحسین میکنم و به همتون یه خدا قوت جانانه میگم.مرررررررسی

 • ibanoo

  در پاسخ به: خورشید تابنده

  از شما سپاسگزاریم دوست عزیز،لطف شما به ما دلگرمی میده ، امیدواریم همیشه موفق باشید و همراه ما:)

 • razagh bamoo

  سلام . نوزده ساله و متاهلم . سال پیش در آلمان پیش برادرم به تشخیص پزشک به دلیل وجود توموری در بطن چپ قلبم که نسبتا بزرگ بود زیر عمل قلب باز رفتم . من به طور اتفاقی متوجه این شدم چون قبل رفتن پیش دکتر هیچ دردی تو قلب یا سینه ام تداشتم و حتی به راجتی بسکتبال بازی می کردم و می دویدم . شوهرم اصرار زیاد داره که بچه بیارم و با وجود درد زیادی که دارم حتی قرص و دارو هم می خورم و ماهی یه بتر چکاپ پیش دکتر میرم قلبم خیلی درد می کنه و خیلی اوقات منو از پا می ندازه ولی شوهرم زیر باد نمی ره و می گه دارم درد قلبمو بهونه می کنم و گفته اگه تا یه ساله دیگه بچه نیا م طلاقم میده و از طرفی دکترم می گه بچه دارشدنم یعنی مرگ

نظر خود را اضافه کنید.

0