چیزهایی که مردان می خواهند هر زنی بداند!!!

چیزهایی که مردان می خواهند هر زنی بداند!!!

 چطور است که برخی روابط ایده آلی دارند ؟ شاید آنها می دانند که چگونه نیازهای شریکشان را درک کنند . من راز ی را به شما می گویم : شما هم می توانید . شما می توانید رابطه بی نظیری بسازید اگر نیازهای اورا بفهمید.

 همیشه یه یاد داشته باشید زن ومرد با هم تفاوت دارند، هیچگاه توقع نداشته باشید رفتار و عکس العمل های زن و مرد مثل هم باشد ، در واقع همین تفاوت هاست که این دو را برای هم جذاب می کند . برای داشتن یک رابطه عاشقانه باید از خودمان بیرون بیاییم و هوشمندانه متوجه تفاوت ها باشیم و بیاموزیم که چگونه رفتار کنیم .

بی سیاستی همسران و ضعف مهارت‌های ارتباطی ناشی از بی‌توجهی به تفاوت‌های زن و مرد، عدم تسلط به مهارت‌های گفتگو و محاوره و نیز ناهم‌خوانی‌های فرهنگی و ... از دلایل اختلاف انهاست. پس سعی کنید تا مهارت های لازم را یاد بگیرید و برای شناسایی همسرتان وقت صرف کنید.

در این مطلب ما در مورد ویژگی های آقایان برای خانم ها صحبت خواهیم کرد و در بخش دوم این مطلب نیز درباره خانم ها به آقایان خواهیم گفت .

مرد ها به قدردانی نیاز دارند : به خاطر بیاورید که چرا عاشق شریکتان شده اید . لیستی از 10 ویژگی شخصیتی برتر او تهیه کنید که موجب شده بخواهید با او باشید . تلاش آگاهانه ای برای قدردانی و تعریف از او را شروع کنید . حتی برای انجام کارها ووظایف ساده ای نظیر بردن آشغال ها

مرد ها به احترام نیاز دارند : دو دشمن اصلی احترام ، انتقاد و قضاوت هستند . این شامل ایجاد احساس خطا و سرزنش او همانند یک کودک هم می شود . علاوه بر همه اینها هیچگاه او را در میان جمع کوچک نکنید . این ضروری است که زن یک فضای بدون قضاوت برای مرد ایجاد کند .

1   مرد ها از شکایت متنفر هستند :

کلماتی مثل "تو" و "چرا" مردها را وارد وضعیت تدافعی می کند . مردها طبیعتا اهل رقابت هستند بنابراین ممکن است وقتی احساس چالش کنند با شما مبارزه کنند . شکوه ها را به درخواست تبدیل کنید . سعی کنید با "دوستت دارم وقتی که ..." یا " خیلی خوشحال می شوم وقتی که ... " شروع کنید . همین کار به تنهایی باعث می شود او به حرف شما گوش کند .

مرد ها از نظر احساسی ناتوان هستند :

تحقیقات نشان می دهد که احساسات برا ی مردان طاقت فرسا هستند . آنها مایلند بر اساس نیمه منطقی ذهن عمل کنند . بنابراین وقتی با زنی که از نظر احساسی قویست روبرو می شوند 80% موارد واکنش آنها عصبانیت است . این مکانیسم تدافعیست که او برای حفظ کنترل به کار می گیرد. یک مرد نمی تواند در این زمینه کمک کند اما جذب زنی می شود که روی کنترل احساسات خود تمرین می کند .

3 بازه زمانی توجه مرد 3-2 دقیقه است :

خلاصه مطلب . خودتان را در نظر بگیرید و تعداد کلماتی که برای صحبت کردن نیاز دارید و آن را بر 4 تقسیم کنید . این تقریبا برابر با تعداد کلماتیست که فیزیولوژی او می تواند از پس آن برآید . بیشتر از آن پیغام شما نامفهوم خواهد بود. ممکن است شما باعث شکست او در درک مفهوم مورد نظرتان بشوید و خودتان را ناامید کنید. تمرین کنید که بیشتر گوش بدهید و کمتر حرف بزنید . اگر او به جزئیات پرآب و تاب بیشتری نیاز داشته باشد از شما خواهد پرسید . همچنین ، منحصر کردن همه وقت وانرژی او به یک موضوع باعث ایجاد احساس بد در شما می شود .

امتیاز دهی مردها :

مدار عصبی مرد به یک تخته امتیازبندی متصل شده است . آنها طبیعتا موجودات رقابتی هستند . تنها پیروزی و یا شکست وجود دارد، هیچ چیز دیگری مهم نیست. اگر شما او را مورد انتقاد قراردهید ، این به طور خودکار یک شکست محسوب می شود .. به همین دلیل است که او نیاز به ماجراجویی وچالش های کسب و کار و ورزش دارد . او نیاز دارد تا برنده شود. وقتی که او شما را خوشحال نمی کند این یک شکست است . کاری کنید که برنده باشد و همیشه به تلاش هایش پاداش بدهید .

ترسناک ترین سلاح علیه یک مرد :

زبان عصبانی زن می تواند مخرب ترین دشمن مرد باشد .سلاحی مرگبار که هر مردی این را تایید می کند . تلاش کنید تا آگاهانه آن را به صدای نرم و شیرین زنانه که با آن به دنیا آمده اید تبدیل کنید . هیچ چیزی مانند صدای خشمگین یا انتقاد شدید رابطه را نابود نمی کند . مطالعات نشان می دهد اکثر مردان تن صدا را برتر از کلمات می شنوند. آهسته تر و نرم تر صحبت کنید و من تضمین خواهم کرد اوواکنش بهتری نشان می دهد. به جای اصلاح شریک زندگی خود ، با کلام خود روی رابطه تان تاثیر مثبت بگذارید . قدرت لحن کلامتان را فراموش نکنید ،او به صدای شما مشتاقانه پاسخ خواهد داد .

اگر شما واقعا متعهد به ایجادیک رابطه بهترهستید ، از خود بپرسید که چگونه می توان این پیشنهادات را به کار برد. 30 روز زمان صرف کنید و من تضمین می کنم که شما توانمندی را تجربه خواهید کرد و متوجه یک تغییر مثبت در رابطه خود خواهید شد . شاید شما این مطالب را قبلا هم شنیده اید اما مسئله مهم عمل و به کارگیری آنهاست، پس همین حالا شروع کنید.

2012-06-15 09:34:53

نظرات (79)

 • امیرحسین هنردوست

  سلام. <br />مطلب درستیه. البته باید بگم که بخش امتیاز دهی تقریبا اشتباهه. <br />مرد‌ها همیشه دنبال پیش‌رفت هستند.اگر پیشرفت نکنن احساس ناامیدی می‌کنند. اگر با بقیه مقایسه کنند خودشون رو بخاطر اینه که می‌خوان بدونن که آیا می‌تونستن بهتر هم عمل کنند یا نه. مردها معمولا توی حفظ دوستی مثل زن‌ها قدرت ندارند. برای همین همیشه روی همون دوستانی که دارند خیلی حساسیت دارند. و معمولا از شکستشون خوششون نمیاد و براشون زهر می‌مونه و حتی گاهی اوقات احساس گناه ممکنه بکنند.<br />---<br />درضمن مجله‌ی بسیار عالی دارید. تبلیغات بجایی هم داشتید.<br />موفق باشید.

 • آی بانو

  در پاسخ به: امیرحسین هنردوست

  ممنون دوست عزیز ، خیلی خوبه که آقایون درباره خودشون بیشتر بگن و همینطور خانم ها ، اینجوری خیلی از سوء تفاهم ها از بین میره ...امیدوارم اگه بقیه آقایون هم نظری دارن بگن ...سعی می کنیم در این مورد مطالب بیشتری بذاریم ...مرسی

 • Arezoo

  سلام<br />خیلی واقعیت ها رو خوب بیان کرده بودید.<br />من در زندگی خودم کاملا حسشون کردم و راه حل ای شما خوب جواب میده.<br />ممنون

 • نیما

  زنهای که داری احساسهای مردانه هستند باعث دوری مردها میشوند.نیمی از وجود مردها وحتی زنها احساسات زنانگی ومردانگیست پس دوطرف باید هردو نیمه را فعال کنند واحترام بگذارند...............×

 • سمیرا

  مردا کلا موجوداتی حسود و عصبی و بی احساسن.غیرت و منطقی بودن شعره.واقعیت اینه که در حد مرگ حتی به زنشونم حسودی میکنن.عاشق مقام و شهرت هستن.همشون هیزن و چشم چران.بدنبال محدود کردن زنا.اما اگه دختری با پسری حتی همکارش صحبت کنه نمیتونن تحمل کنن.ولی اکثر قریب به اتفاقشون در کنار زن دوست دختر دارن.دارم میبینم که میگم. فقط متاسفم

 • آی بانو

  در پاسخ به: سمیرا

  سمیرای عزیز ، نباید به شکل کلی حکم صادر کنید ، آقایون خوب هم کم نیستند همونطور که خانم های بد!!! امیدواریم که مشکلات فرهنگی جامعه ما حل بشه که برای این کار همه ما باید تلاش کنیم ، موفق باشید .

 • صحرا

  خيلي عالي بود<br />خسته نباشيد

 • پیمان

  به نظرم مردوزن خودشونو یک روح با دوجسم ببین وهیچ وقت کاری نکنن که ایرادات همو بگن چون بدترین چیز در زندگی زنا شوی اینه که زن و مرد از چشم هم بیفتن

 • سما

  سلام چیزهایی که مردان میخواهند هر زنی بداندرو خوندم خیلی عالی و آموزنده بود ولی من که شوهر یا نامزد ندارم تا بخوام بکار بگیرم اما میشه در مورد پدر یا برادرم که باهاشون درگیری لفظی گاها پیدامیکنم بکارببرم بنابراین ممنون .

 • نارسیس

  اگه اینطوری باشه که به مردا هیچی نباید بگی!<br />نه انتقادی نه ابراز ناراحتی ای و نه ...<br />همیشه پیروز میدون باشه تا تو سرش نیاد!

 • نازنین

  در پاسخ به: نارسیس

  کاملا حق باشماست شوهرمن اخلاقش خیلی گند وبده و اصلا دوس نداره صدای من تو خونه بیاد حوصله حرف و بحث ومشورت رو نداره

 • نازنین

  من با نظر سمیرا کاملا موافقم

 • sara

  salam komakam konid shoharam kheyli ehsasatie ,raftaresh mesle zanast.vared shoghle azad shode maskharash mikkkkkkkkkkkkkonnnnnnnad.man khodam asheghesham ba man kheyli mehrabone tanha iradesh hamine dorost misheeeeeee?

 • ibanoo

  در پاسخ به: sara

  سارای عزیز ،توصیه می کنیم با یک مشاور صحبت کنید و بدونید که مشاور داشتن نشانه بلوغ فکری و رشد شخصیت شماست و نباید از این مسئله بترسید ، همه ما نیاز داریم تا یک مشاور داشته باشیم ، موفق باشید.

 • سحر

  salam mishe aghayon began az che chizayi bishtar badeshon miad

 • زهرا

  شوهرم به مادرش خیلی وابسته هست این منو خیلی ازار میده باعث میشه همش باهم دعوا داردم مادرش زن خوبیه اما من بازم به اونا حسودیم میشه شوهرم مثل مادرش خیلی بیخیاله چیکار کنم شوهرم به من وابسته بشه؟

 • ارش

  در پاسخ به: زهرا

  خانم محترم اگه همسر شما به خانوادشون بخصوص مادرشون وابسته باشن خيلي بهتره تا به خانوماي غريبه وابسته بشن
  من زياد برخورد داشتم با افرادي كه همسرشون مثل شما فكر ميكردن و براي اينكه شوهرشون فقط مال خودشون باشه باعث كمرنگ شدن رابطه شوهرشون با مادر و خواهرش شدن وأي در نهايت همسرشون رفت سمت خانوماي ديگه!!! چون خانوم با اين رفتارا خودشو از چشم انداخته بود. چند سال بعد خود خانوم سعي ميكرد روابط شوهرشو با خانواده شوهرش درست كنه كه بتونه برش گردونه به قبل ولي ديگه دير بود چرا فكر ميكنيد مردا و خانوادشون بازيچه دست شمان؟ مگه شما به پدرتون يا برادراتون يا حتي مادرتون وابسته نيستيد؟؟؟ اين اسمش دوست داشتن و حسادت بخاطر عشق نيست خودخواهي و بي رحميه متاسفم براتون و دلم ميسوزه براي همسرتون. براي ما مردا هر چقدرم عاشق زن و زندگيمون باشيم اگه مجبور به انتخاب باشيم مادر يه چيز ديگست چون يه دونس. ولي زن و بچه بازم پيدا ميشه ولي مادر نه! پس بهتره خودتونو نابود نكنيد.

 • په پوله

  چرا باید مردا اینطور باشن چرا واقعا؟<br />همین که عاشق قدرتن؟ <br />زنهاهم عاشق قدرتن؟<br />ولی چون مردن باید همیشه زنها سازگاری کنن؟

 • ibanoo

  در پاسخ به: په پوله

  دوست عزیز ، اصلا اینطور نیست ، زندگی مشترک یک معامله نیست بلکه تنها عشق می تونه اونو پایدار نگهداره ، همونطور که خانم ها باید به ویژگی های آقایون توجه کنند ، آقایون هم باید خصوصیات خانم ها رو بشناسن(مطلب ما دراین مورد رو حتما بخونید )،چیزی که نباید فراموش کنید اینه که زن و مرد متفاوت هستن و تنها با شناخت خودمون و طرف مقابل می تونیم عشق رو تجربه کنیم ، موفق باشید .

 • يکتا

  سلام ممنون از اطلاعاتى که گذاشتين.من فکر مى کنم ريشه ى رفتار هاى اقايون به ساختار خانواده و نحوه تربيت هم وابسته هست در کنار اون دنياى متفاوت ذهنشون و فرهنگ جامعه اى که درش زندگى مى کنن هم مى تونه موثر باشه.من بعد از 5سال بعضى از وجوه شخصيت شوهرم رو تازه شناختم که شبيه بزرگترهاى خاندانشون بود.

 • ibanoo

  در پاسخ به: يکتا

  یکتا جان بله کاملا درسته ساختار فرهنگی جامعه تاثیر روشنی روی رفتار آدم ها داره به خصوص در جوامع سنتی پارامترهایی وجود داره که صحیح نیست ،همیشه باید بین عشق متقایل و سلطه جویی مردانه تفاوت قایل شد ،همانطور که ما خانم ها رو به درک خصوصیات آقایون تشویق می کنیم آقایون هم باید ویژگی ها و خصایص خانم ها رو درک کنند ، موفق باشید .

 • parisa

  سلام بانظرسمیراخانم تاحدودی موافقم ولی بهتره ک یه طرفه قضاوت نکنیم.نظرشخصی من اینکه اگرخانمی به اقایی چراغ سبزنده دیگه هیچ مردزن داری دوستی نخواهدداشت.موفق وپیروزباشید

 • مریم

  ممنون از مطلب خوبتون.فقط با قسمت تعریف از آقایونش مخالفم.چون بیش از حدش باعث خودبرتری و توهم در آقایون میشه.

 • زینب

  اطلاعات خوبی بود. من خودم شش ساله ازدواج کردم. دقیقا <br />و بارعایت همین اصول و باتوکل به خدا زندگیم رو تونستم باوجود تمام مشکلات کنترل کنم. ولی به نظرمن فقط دوکلمه دلیل یه زندگی جاودانه و پرمحبته: عشق واقعی وگذشت..

 • منصوره

  من تازه ازدواج کردم.شوهرم بعضی مواقع سر چیزهای کوچیک عصبی میشه.الان هم مثل روزای قبل از ازدواجمون نیست .خیلی دلم میخواد برگرده ب اون روزا

 • فاطمه

  سلام مطالب جالبی بود . ممنونم<br />تفاهم یعنی توانایی تحمل تفاوتها . مرد و زن تفاوتهای زیادی دارن که باید باهاشون کنار بیان و تحمل کنن. یک مشاور خوب میشناسم که این حرفها رو میزد. به من که خیلی کمک کرد<br />احد سلماسی تهران هست. البته من خودم کرمان هستم

 • مهتاب

  سلامممنون از مطالبتون.<br />اما واقعا لازمه ما خانمها تا این حد هوای آقایون رو داشته باشیم؟ پس اونا چی؟ یعنی ما باید مثل یه مادر اول برای اونامادری کنیم و مدام حواسمون بهشون باشه بعدم برای بچه هاشون ؟<br />کی میتونیم خودمون باشیم؟ <br />من دلم میخواد تو ناراحتی ها خودمو خالی کنم. دادبزنم غر بزنم. بهش بگم که بابا اینجا مقصر تو بودی .این تقصیر تو بود...<br />اما باید سکوت کنم که شوهرم بهش بر نخوره یا بترسم که نکنه ازم زده بشه؟<br />یعنی مهم نیست که من ازش دلسرد بشم؟<br />چرا اینقدر حسودن مردا؟ چرا باید به یه بچه کوچیک حسودی کنن فقط به این دلیل که مورد توجه همسرشون قرار گرفته

 • ibanoo

  در پاسخ به: مهتاب

  مهتاب عزیز اگه مطالب آی بانو رو دنیال کرده باشید باید مطلبی که در مورد خانم ها برای آقایون هست رو هم خونده باشید ، اونجا هم ما به نکاتی اشاره کردیم که موجب اعتراض آقایون شد :) اما مسئله کلی اینه که این یک رابطه دو جانبه است ، همونطور که آقایون باید و حتما به ویژگی های خانم ها توجه داشته باشن خانم ها هم باید سعی کنن آقایون رو درک کنن .. زندیگ مشترک فرایندی برای رشد دوجانبه است !

 • سمیرا

  اه همش مرد مرد مرد؟!؟!؟!؟!<br /><br />پس ما خانوما کجای قصه ایم؟

 • ibanoo

  در پاسخ به: سمیرا

  سمیرا جان این مطلب رو بخون :<br />آنچه زنان از مردان می خواهند! (ویژه آقایان)<br />http://www.ibanoo.ir/xhw

 • مری

  باسلام.
  ممنونم از مطالبتون ولی فکرنمیکنید زیادی خلاصه و سطحیه...فکرمیکنم برای ورود به یک زندگی مشترک و درست رفتار کردن با آقایون خانومای عزیز باید خیلیییییی چیزای دیگه هم رعایت کنن البته این یادگیری ها باید 2طرفه باشه.چیزی که من از مردها دیدم اینه که خیلی بچه گانه رفتار میکنن خیلی بچه گانه باهمه چیز...

 • آی بانو

  در پاسخ به: مری

  مری عزیز ، مسلما در یک مطلب کوتاه نمیشه همه نکات رو گفت اما خوشبختانه در این زمینه کتاب های خیلی خوبی هست که هم خانمها و هم آقایون برای ایجاد یک رابطه درست می تونن مطالعه کنن و البته یک رابطه صحیح ساخته باید ساخته بشه !

 • مهربانو

  با سلام خدمت دوستان گرامی ..والا من اهل مطالعه هستم اعتقادم دارم که باید با آگاهی همسرم رو شناخته و باهاش رفتار کنم ...و رفتارمیکنم ..اما ایشان از مطالعه متنفرهستن ..از هر راهی که ممکنه اونو تشویق به مطالعه کردم اما ایشان بدشون میاد ....حقیقتش خسته ام الان ...همسرم رو رها کردم به حال خودش ...واقعا نمیدونم کی میخواد درک کنه و به خودش کمک کنه که با منم همونطور که باهاش رفتار میکنم رفتار کنه ...آگاهی بالا از طریق مطالعه و تجربه دیگران بهتره تا اینکه زمان زیادی طول بکشه تا ایشون با من درست رفتار کنه ...
  دوستان گرامی نظرات مفیدتون رو بدین ...متشکرم.

 • آی بانو

  در پاسخ به: مهربانو

  مهربانوی عزیز ، خیلی عالیه که شما اهل مطالعه هستید ، برای حل این مشکل بهتره از یک مشاور کمک بگیرید تا بتونه به شکل دقیق راهنماییتون کنه ، اگر بتونید همسرتون رو متقاعد کنید که همراه شما در جلسه های مشاوره شرکت کنه که بسیار عالی خواهد بود ، موفق باشید .

 • زندگی

  سلام دوستان میشه منو راهنمایی کنید من ۲۲سالمه و حدود ۹ماهه با یک آقایی عقد کردم ایشون خیلی روحیه حساسی دارن و فورا با شنیدن ی حرف قضاوت میکنن و حکم میدن و مثل بچه ها قهر میکنن و همیشه هم من هستم که کوتاه میام و برای آشتی پیش قدم میشم توو دو ماه قبل تعداد قهر و آشتیهاش خیلی زیاد شده دیگه خسته شدم سر هر چیز کوچیکی قهر میکنه و میگه جدا بشیم در صورتی که ما مشکلی نداریم و خانواده هامون فوق العاده خوبن در ضمن با اینکه خانواده من براشون خیلی احترام قایلن و واقعا دوستشون دارن وبرای ازدواجمون هر کمکی که تونستن دریغ نکردن بازم ازشون بد میگن و باهاشون رفت و آمد نمیکنن...واقعا خسته شدم نمیدونم چکار کنم فکر میکنم شاید مقصر خودمم من خیلی دوستش دارم و همیشه بهش احترام میزارم ولی خیلی احساساتی هستم بارها بهم گفته که احساساتمو کم کنم و منم دارم تلاشمو میکنم چند روز پیش بهم گفت از این زندگی خسته شده...کلا خیلی بد باهام حرف میزنه و این باعث میشه من هر روز بیشتر احساس کنم تنهاترم...بهش گفتم دو هفته هیچ ارتباطی با هم نداشته باشیم و فقط روی رابطمون فکر کنیم و راهحل هایی که باعث میشه زندگیمون شیرین بشهرا بنویسیم و ویژگیهای مثبتو منفی هر دومونو...به نظر شما کار درستی انجام دادم؟نمیدونم اون این کارو میکنه یانه اما من انجامش دادم...من همیشه به خواسته هاش جواب مثبت دادم و همیشه سعی کردم علاقمو بهش نشون بدم به نظرتون کارم غلط بوده و همین باعث دلسردیش شده؟یعنی بایدباهاش سرد باشم؟واقعا خسته شدم ولی توکلم به خداست...ممنون میشم راهنماییم کنید

 • فرر

  سلام آقایون همونطور که گفتین انتقاد پذیر نیستن در نتیجه همیشه فکر میکنن که کار خودشون درسته مشکل اینجاس که هیچ وقت دنبال هین طور مسائل که خانوم ها از آقایون چه میخواهند نیستن واگرم اتفاقی ببینن هیچ تاثیری در اونا نداشته و میگن این حرفا چرته متاسفانه یک خانوم هیچ وقت نمیتونه اون چیزی که میخواد باش و لاید اون چیزی باشه که همسرش میخواد و گرنه زندگبش بهم میریزه . ولی گاهی هم خجربه ثابت کرده که خانوم هایی که به شوهرشون کم توجه ترن بیشتر مورد توجه شوهرشون قرار می گیرن آقایون میشه لطفا جواب بدن چرا این طوریه؟

 • فرشته

  سلام بنظر من مردا خودخواه هستند کلا من زن یک مرد ارتشی هستم یک خلبان زندگی سختی را گذراندم شرحش خیلی زیاده ولی هیچوقت از من بخاطر این قدردانی نکرد 5 سال اسیر بود من خیلی غصه خوردم خودمو وقف بچه هاش و درست کردن زندگی شدم خونه ساختم و...... ولی شاید یک کارهایی می کنه که محبتشا نشان می ده ولی در کل نه انگار من اونو فرستادم جنگ و اسیرش کردم من مقصرم و همچنین خانواده ام با هیچکس رفت و آمد نداریم حرف نمی زنه افسرده است آخه تا کی یک دختر 18 ساله بودم حالا 57 سالمه و هیچی از این زندگی ندیدم بازم باید باهاش بسازم بازم باید تحمل کنم تا موقع مرگ آخه این حرفها و این نصیحتهای کلیشه ای چیست که به خورد ما زنا می دید اینقدر دلم پره که دیگه بیشتر حوصله ندارم بنویسم

 • نازگل

  من کلا کتابهای روانشانسی رو خوندم راههای برخورد همسرمو بلدم ولی چون اون نمیخونه و واسه خوندنشم تفره میره اونوقت من کم میارم و نمیتونم به خواسته هاش عمل کنم.

 • ریحانه

  سلام. به نظرمن مردها فقط به بی محلی نیاز دارن.هیچ وقت نباید بفهمه تمام و کمال برای اونی اینجوری دلشو میزنی و عاشق بی محلی های یکی دیگه میشه. توجه زیاد عمر رابطه رو کم میکنه. باید در حس کنه بود و نبودش برات فرقی نداره حتی اگه عاشقشی باید اینجوری تظاهرکنی. وقتی قهر میکنه فقط باید بیخیال باشی و شاد مطمین باشید اینجوری حس حسادتش دیوونش میکنه و یاد میگیره قهرو ترک کنه. من هم تجربشو دارم هم روانشناسم. مرسی دوستان. دوست داشتم بگم شما هم استفاده کنین.

 • مهلا

  نمیدونم با این ترفندها چقدر می تونم رابطمو درست کنم .

 • ستاره

  سلام. ریحانه جون من الان دارم با این مشکل دست و پنجه نرم می کنم.دیگه نمی دونم چه جوری برخورد کنم. متاسفانه متوجه علاقه زیاد من شده.قهر کرده و دیگه جواب نمی ده.خیلی زنگ زدم و پیام دادم و همین کارو خرابتر کرد و عصبانی شد و گفت هرگز بر نمی گرده. اگه علاقمونو نشون ندیم میرن چون میگن دوستمون ندارین. اگه نشون بدیمم مطمئن میسن به بودنون و میرن.واقعا باید چیکار کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

 • الهام

  مطالب خوبی بود اما جامع تر اگه بود خوب بهتر بود کاش اقایون بیشتد نظر بدن تا ما خانوما بیشتر بدونیم چی به چیه؟؟؟

 • الهام

  خیلیم خوب ولی کاش جامع تر بود اخه هر مردی 1 لمی داره اونو چکار کنیم مثلا بعضی ها دوس دارن زنشون قربون صدقشون بره بعد همه کار واسش می کنن

 • زهرا

  سلام ريحانه منم باهات موافقم و خيلي كتا بهاي روانشناسي خوندم. من و دوستم باهم بوديم كه يكي از پسرهاي جذاب ازمن خوشش اومد من هم همينطور ولي من بي تفاوت بودم و علاقمو نشون ندادم ولي دوستم هم كه از پسره خوشش اومده بود رفت و با پسره دوست شد بعد يك ماه دوستيشون خراب شد و دوباره پسره برگشت سمت من ولي من خيلي مغرورم و دوباره حاضر نشدم باهاش باشم ولي هنوز كه هنوز احوالمو از دوستاي ديگم ميپرسه.دوستش دارم ولي به دلايل خاصي نميتونم باهاش باشم ولي با سردي من اون هنوزم بهم علاقه داره.

 • مریم

  با سلام
  من سه ماه ازدواج کردم . شوهرم خیلی حساس هست.با کوچکترین چیزی قهر میکنه و تهدید که روابطمون از بین میبره.خیلیم وابسته به خانواده اش هست.تو هبچ کاری مشورت نمیکنه.خودش تصمیم میگیره مخالفت که کنم قهر و داد و بیداد و تهدید هست.اصلا منطقی نیس.چیکارکنم؟

 • mohammad

  بهترین راه اینه که علایق یک مردو بشناسین و از چیزایی که بدش میاد دوری کنین.
  یک مرد هیچوقت نمیشینه بگه از چی بدم میاد اما زن میتونه از خیلی روشها بفهمه مثل عمدا مرد رو تو موقعیتی قرار بده و عکس العملشو ببینه
  اگه اینطور باشه مطمئنا مرد هم به علایق طرفش احترام میذاره...البته همه این چیزا بستگی به فرهنگ خانوادگی،محیطی که مرد بزرگ شده و سطح تحصیلات مرد داره.نمونه بارزش طلاق زیر ۵درصد تو ازدواج های دانشجوییه
  میشه قبل از ازدواج با رفت و امد های سنتی و نه دوستی های امروزی طرفتو بشناسی.
  این به این معنی نیست که حتی با پسر حرف‌نزنید.یا بگید همه پسرا بدن.شما هیچوقت نمیتونید کسی رو بشناسید مگه اینکه باهاس حرف بزنید.
  یه مرد تو داره.باید بشناسیدش.پس قبل از هرتصمیمی برای ازدواج باید بشناسید طرفو.شناختن هم فقط از طریق خود فرد باشه نه فال و خصوصیات ماه تولد و...
  این خصوصیاتی هم که برای مرد میگن نسبیه و کلیت نداره اما میتونه یه راهنمای خوب باشه برای شناخت

 • مهدی

  سلام.با اون قسمتش که عصبانیت زنها مردها رو داغون میکنه موافقم.زن من همیشه خیلی خیلی زود عصبانی میشه و با تندی و طلبکارانه بامن حرف میزنه.حتی سر مسائل کوچیک و ساده.و این باعث شده من از صحبت کردن باهاش گریزون بشم و تا جایی که ممکنه باهاش بحث نکنم.با اینکه خیلی دوسش دارم ولی این اواخر کارمون داره به جاهای باریک میکشه.چند بارم ازش خواهش کردم که اینقدر مثل مردا حرف نزنه و خواستشو مثل یه زن با صدای زنونش بیان کنه.ولی اون اصلا اهمیتی نمیده و فقط به خواسته خودش توجه میکنه.من رو تحقیر میکنه و هر چی دلش میخواد میگه فقط چون عصبانیه به خودش حق هر توهینی رو میده.من رو منبع اخلاق بد میدونه و خودشو کانل و بدون نقص.خیلی خودشیفته و خودخواهه.خیلی دوسش دارم ولی هروقت میگم میگه تو دروغ میگی دوستم نداری.فکر نکنم زیاد دووم بیارم

 • لیلا

  بیشتر توضیح دهید که چگونه می توان یک رابطه دوستی خوب و منطقی داشت

 • مينا

  Slm bacheha daghon shodam az bas ba shoharam sare baziye kelash davaa kardam bekhoda hy migam bahat kari nadaram vali nemishe az sare kar miyad to kelashe az daron kheili nabod shodam chikar konam age man barash mohem bodam bekhatere man oon baziye zehremariyo mizasht kenar dare mibine hamash davamone vali motasefane hash dad mizane torokhoda ye rahehali bedin

 • بانو

  شوهر من با همه خوبیهاش خیلی اخلاقش تنده. اوایل با من آروم رفتار میکرد. ولی الان منم مث بقیه. کوچکترین حرفی یا حرکتی بهش برمیخوره. کلی غر میزنه. با صدای بلند و با لحن تند و بعضی وقتام با الفاظ ناشایست . من روحیه حساسی دارم خیلی ناراحت میشم چندبار خواستم بهش بگم تحمل انتقاد نداره . انتظار داره حتی وقتی هم حرفش قبول ندارم تاییدش کنم. میدونم دوستم داره اما دلخوشیم بهش کم شده. دلسرد شدم. مدام ازم میپرسه چرا عوض شدی چرا حرف نمیزنی چرا قیافت ناراحته ساکتی بگو چته.. اما اگه بگم علتش خودشه بازم ناراحتی میکنه.. قبول نمیکنه منم حق دارم. دارم افسرده میشم. از بس از عالم و آدم طلبکاره که دیگه حوصله گوش دادن به گله و شکایتاش ندارم. با شوخی هاش خندم نمیگیره. از بودن باهاش لذت نمیبرم. دارم بهش سرد میشم نمیدونم چیکار کنم

 • eli

  سلام به همه
  من یک ساله عقد کردم و شوهرمو خیلی دوست دارم ولی ما همش با هم دعوا میکنیم و بهتره بگم من بیشتر وقتا دارم از دستش گریه میکنم ما اصلا همدیگرو درک نمیکنیم قبلا اینجوری نبود یعنی قبل عقد موقعی که دوست بودیم خیلی خوب بود.
  ترخدا کمکم کنید خسته شدم از این زندگیه بیخود.

 • eli

  شوهرم هر موقع با هم بحث میکنیم عین این بچه هامیگه واسه همیشه خدافظ آخه من چیکار کنم چرا مردا اینجورین؟دیگه وقتی اشک میریزم اهمیت نمیده کلا یجوری رفتار میکنه که انگار دیگه منو نمیخواد ولی وقتی بهش میگم اگه نمیخوای بیا تمومش کنیم اولش میگه باشه ولی بعد که آروم میشه میگه من از رو عصبانیت اون حرفارو زدم.
  من دیگه نمیتونم تحمل کنم ترخدا کمکم کنید.

 • باران

  سلام ممنون بابت مطلب خوبتون
  میخواستم بگم این چیزی که نوشتید خیلی در مورد همسر من درسته تقریبا همش ، و من واقعا توی نوع رفتارم با همسرم گیج شده بودم و نمی دونستم که باید چیکار کنم و فکر میکردم که هیچ راه دیگه ای نمونده به جز جدایی از هم ، چ.ن هر کاری که میکردم نتیجه عکس میداد و واقعا خسته شده بودم حالا فهمیدم که اصلا روی مرد ها شناختی نداشتم

 • رزا

  من دوساله که ازدواج کردم. به جرات میتونم بگم ازدواجم بزرگترین اشتباه زندگیم بوده که همه آرامشمو ازم گرفته. یه شوهر غرغرو که همیشه در حال قضاوت کردن من و خانواده ام و افراد فامیلم هست. من به هیچ عنوان از غیبت و خاله زنک بازی خوشم نمیاد و همیشه احترام کامل رو به فامیل و خانواده همسرم گذاشتم. ولی متاسفانه ایشون درک نمیکنه که این از لطف و خوبی منه. اگر من به این حد از پختگی نرسیده بودم باید مقابل به مثل میکردم تا ببینه چه حس بدی به ادم دست میده وقتی به عزیزانش توهین میشه.
  ولی واقعا گاهی اوقات فکر میکنم تنها راهی که میشه باهاش جلوی این رفتار شوهرمو بگیرم همینه، که عین خودش بشم. ولی نمیتونم...
  بارها باهاش صحبت کردم و میدونه که ناراحت میشم از قضاوتا و توهینای بی جاش. بارها براش نامه نوشتم و ازش خواهش کردم انقدر همه رو قضاوت نکنه. بعد از هر مهمونی تا نصفه شب پشت سر همه غیبت نکنه.ولی فایده نداشته. یه مدت تصمیم گرفتم که هیچ اعتراضی نکنم ب این رفتارش تا شاید خودش خسته بشه و ادامه نده. ولی بازم فایده نداشت.
  پیش مشاور هم رفتیم. قبول کرده که خیلی رفتارش زشته، قول داده که دیگه این کارو نکنه. ولی بازم تکرار میکنه. انگار نمیفهمه. این در حالی هست که ما یک ساله آلمان هستیم و اصلا هیچیک از افراد فامیلو نمیبینیم. ولی باز هم گاهی به تمسخر یه حرفی برای دوستای من یا فامیل و خانواده ام میزنه که سقف روی سرم خراب میشه. اگر هم متوجه ناراحتیم بشه، میگه شوخی بود و میره.
  دارم روانی میشم. نظر شما چیه؟ چیکار کنم که انقدر زجر نکشم از این اخلاقش؟ خیلی اذیتم میکنه این رفتار زشتش

 • رها

  سلام من نزدیک به نه ماه که با اقایی دوستم و خیلی هم دوسش دارم خیلی خیلی کم میگه دوسم داره درواقع در مواقعی که مجبور باشه میگه الان نزدیک به دو هفته است که باهام خیلی سرد شده بزور جواب اس ها و زنگامو میده ازش هم میپرسم چرا این کارو میکنی همیشه بهانه میاره بهانه کار نمیدونم یا میگه با دوستام بیرونم یا میگه مهمان دارم دیشب واقعا کم اوردم بهش گفتم اگه کل این رفتارات بخاطر اینه که من از زندگیت برم بیرون بهم خیلی رک بگو میگه نه نمیدونم چیکار کنم تورو خدا کمکم کنید

 • فرناز

  در پاسخ به: رها

  سلامهمسر من برعکس خصوصیات اخلاقی همه اقایون که رازدارن و هیچ حرفی رو از خونه بیرون نمیبرن کوچک ترین حرف های رد و بدل شده را به خانواده اش میگه بدونه اینکه منظوری داشته باشه یعنی تربیت خانوادگیه همه اعضای خانوادشون همینه ولی من با این قضیه کاملا مشکل دارم راهنمایی کنین لطفا ! چه طوری بهش بگم این رفتارشو دوس ندارم !؟؟

 • پریسا

  90درصدمطالب درست بود.اما چیزی که باعث میشه یک خانم نتواند نکات فوق را انجام بدهد صبرکمه خانما درقبال بی توجهی آقایان است.چراکه خانم بارها احترام گذاشته ومرد را درجمع عزت می دهد اما وقتی یک مرد عکس آن عمل کند خانم صبر خود را از دست میدهد و همانند وی عمل میکند.

 • بنده خدا

  شوهر من خیلی عاشقم بود....ومیمرد برام اما زود از کوره در میرفت وعصبانی وناسزاواز ای حرفا...روزایی ک خوب بودیم روزی اغراق نباشه 80 بار بهم میگفت دوستدترم اماروزای ناراحتی میفت ازت متنفرم وبعدا ک خشمش فروکش یشد بارهاعذروازاین رفا میخاست....درکل خوب بود اما تعادل نداست واین ازارم میداد وموده بودم دوسم داره یا نه......همش فک میکرد ئدوسش ندارم ومیخام ولش کنم وبعد دعوا راه مینداختو تهمت میزد بهم....خیللی دوسش داشتم اما بهم تهمت زدوبعدش کلی عذر خاست والتماسم کرد امامن دیگه نکشیدموطلاق گرفتم مهریه بخشیدم.....بعدطلاق اومد سراغم اماقبول کردم...ب نظرتون کار خوبی کردم....اخه اقایون چچرااااشما غیر قابل بیش بینی ایدددد...جرا کله شید...چرا دیوانه اید...........

 • setare

  من دو ساله ازدواج كردم شوهرم از بچكي دوستم داشت.حالاكه ازدواج كرديم تو خانوادش اگه من سوال بپرسم جوابي نميشنوم ولي اگه خانوادء بپرسن همون سوالو سريعاً جواب ميده.داره اين اخلاقش داغونم ميكنه

 • Zeinab

  من شوهرمو خیلی دوست دارم اونو فکر کنم دوسم داره اما خیلی شکاکه و این در حالیه که من تا حالا جلوش هیچ کار اشتباهی نکردم و اجازه نمیده بیرون برم و یه اخلاق بد دیگش اینه که اهل پول دادن نیست باید به زور ازش پول گرفت .....به نظر من هیچ مردی بی ایراد نیست همشون عین همن و غیرقابل تحمل

 • عفت

  مطالب خوبی بود من با دوست , دوست پسرم شوخی کردم الان دوس پسرم به شدت ازم ناراحته لطفا کمکم کنید

 • فاطمه

  شوهر من بداخلاقه 4 سال هس از تموم کارای من ایراد میگیره از صحبت هام هزار ایراد میگیره آخرشم به دعوا کشیده میشه هرروز دارم گریه میکنم هیچکس نمیتونه برام کاری کنم منم همیشه صبر میکنم و حرفی نمیزنم ک اوضاع بدتر نشه ولی هیچ فایده ای نداره
  امیدوارم هیچ کس گرفتار آدم بداخلاق نشه تو زندگیش

 • زیبا جان

  مرسی از نظراتتون. لطفا صاحبنظرا راهنمایی کنند.

 • ی دختر خسته

  باسلام..
  من 5ماهه عقد کردم هروقت بینمون بحث پیش میاد همه ی موضوعات و حرفای قبل و میکشونه وسط ....با این ک عاشقه همیم ولی قهرر میکنه من باید بهش پیام بدم ب زورم جواب میده
  واقعا دیگه خسته شدم ... چیکار کنم؟

 • ازی

  ادم که همیشه نمیتونه نقش بازی کنه

 • fatemeh

  مردا دائم درحال اشتباه کردنن. مرتب خانومارو ناراحت ميکنن. چطور ميشه با وجود يه عالمه اشتباه نه انتقاد کرد نه شکايت؟ پس اون چطور متوجه اشتباهش شه؟ 90درصد مردا فقط يچيز ميخوان. اونم بودن با صدتا زن يا دختر مختلف ديگست به جز شما! و ما مجبوريم با اين کنار بيايم و البته راست ميگيد. اگه در اين مورد شکايت کنى سريع جپهه ميگيرن و حاظرن جدا شن حتى. چون تو حق ندارى از بودن با چند نفر ديگه منعش کنى چون اين حقشه البته خودشون اينجورى فکر ميکنن:)
  و „من„ در رابطه با اين موضوع فقط عشقم ذره ذره به نفرت تبديل ميشه. نه کارى ميتونم انجام بدم نه تلاشى. ناگفته نمونه که کسى به مرحله نفرت ميرسه که اوووووووووووونقدر تو اون رابطه تلاش کرده و انقدر خواسته اون شخص و اصلاح کنه که نتونسته يعنى اون طرف نخواسته.:)
  مشکل جامعه ما هيچوقت حل شدنى نيست چون مرداى بد و حريص خيلى بيشتر از مرداى خوبن:) و همين مرداى بد اون خوبارم خراب ميکنن. ازونجايى که اقايون به جنس موافقشون معتادن! هر حرفى دوستشون بزنه رو قبول ميکنن حالا اون حرف اگه تو چاه انداختنه خودشم باشه در هر صورت قبول ميکنن! بنابراين مرد خوب باقى نمونه چون مرداى الان دوست دارن که بد باشن!

 • فرشاد

  در پاسخ به: fatemeh

  سلام فاطمه خانم اینطور هم که شما می گید نیست من حدود 2 سال که ازدواج کردم من و خانمم هردو کارمندیم واسه اینکه خانمم خوشحال شه همه کار کردم. کارهای خونه رو بیشترشو من انجام میدم. واسه خانمم کار پیدا کردم. بهش احترام می زارم به خانوادش احترام می زارم بهش چند بار گفتم که باید به دغدغه هامون احترام بزاریم ولی از اون طرف خانمم فقط به فکر دغدغه های خودشه خیلی زودرنجه همش فکر میکنه که حقشو خوردن البته از مامانش یاد گرفته . به خانواده من اصلا کاری نداره خدا نکنه واسمون مهمون بیاد کم محلی میکنه و کلی باهام بحث میکنه که چرا خانوادت اینقد زیادن(حالا خانواده هامون شهرستانن) . خودش میدونه من دوسدارم که به مهمون احترام بزارم ولی بازم قهر میکنه ولی همش میگه خانوادم بیان پیش ما چرا بعضی از خانوما اینقد بی عدالتین. حالا شما بگید من چکار کنم .همین دیگه باید تنها تحمل کرد کلا ازدواج کردن اشتباهه

 • نواي ني

  از ناشنوايي شوهرم به تنك آمدم صداي گرم زنانه ام تبديل به صداي يك هيولالي مخوف شده از خودم متنفرم و از كله شقي اين ادمها
  با هر تن صدايي امتحان كردم فايده نداشته از اين به بعد فقط سكوت اختيار ميكنم نفرين به لجالت وه كه با اين عمرهاي كوته بي اعتبار اين همه فرياد براي چه به دادم برس اي اشك چه كنم كه ديگر سر اين مرد فرياد نزنم ؟؟؟

 • ریحانه

  سلام من نامزد دارم خیلیم دوستش دارم ولی اون خیلی بی تفاوته حتی بیشتر وقتا جواب تماسمم نمیده خیلی از این رفتارش ناراحتم حس میکنم اصلا براش مهم نیستم تاجایی که تو فکر اتمام رابطم خواهش میکنم بگید چیکار کنم؟

 • فرشاد

  سلام من 29 سالمه حدود 3 سال با همسرم ازدواج کردم خیلی دوسم داره ولی گاهی اوقات عصبانی می شه مهمونی رفتن و دادن اصلا دوس نداره شاید اینجوری نباشه ولی چون تو یه خانواده خشک و نظامی بزرگ شده خیلی بی روح با دیگران ارتباط برقرار می کنه چکار کنم خانما راه حل شما چیه

 • رها

  نامزد من خیلی زود عصبانی میشه و اصلا ابراز احساسات بلد نیست باید چیکار کنم کمکم کنید لطفا؟

 • hamed8006salar

  احسان
  سلام دوستان من تازه نامزد کردم همیشه که میخوام به نامزدم پیام بدم دو دیقه بیشتر طول نمیکشه اخ میگه کار دارم فلان و بیشتر هم گوشیش رو خاموش میکنه
  لطفا راهنمایم بکنید .

 • در جواب احسان

  خوش به حال خانومتون من که باید به هزار التماس یه پولیم بزارم کف دست شوهرم تا جواب سوالمو بده،دیشب فهمیدم بار دار شدم بهش زنگ زدم اصلا واسش مهم نبود اومد خونه که با خانوادش بره پارک اصلا هم راجب موضوع هیچ حرفی نزدکلا توجهی نه به خانوادم نه به من داره اقا ارش که میگه مشکلی نیست مرد به مادرش وابسته باشه به نظرتون درسته همه حرف و وقتت واسه خانوادش باشه و هیچی به زنش نگه و اصلا بهش محل نده وقتی هم جلو خانوادش چیزی بهش میگم جوابمو نمیده منم واسه اینکه ضایع نشم باش حرف نمیزنم بدیشم اینکه با خانوادش زندگی میکنیم و من تو شهرشون غریبم

 • اباده

  سلام
  خیلی ممنون.

 • زهرا

  سلام به همه و کسایی که یه جورایی دلشون پر بوده اومدن اینجا نظر دادند ، من یه دختر 25 ساله ام ،لیسانس کامپیوتر و استایل خوبی دارم و جدید ا برایم یک خواستگار کارمند بانک اومده و فوق لیسانس ریاضی داره ، پسر خوبیه و البته دلم یکم پره چون یکی آشنایی ما از محرم شروع شده و باید تا بعد از محرم و صفر صبر کنیم ، من نتونستم با عشقم ازدواج کنم سر خانواده ها و ترجیح مادرش به من و علیرغم دوست داشتن و اتفاقایی که افتاد جداشدیم ،به اصرار خانواده ام نباید خواستگارای خوب رد کنی ببین نظر بده ، حاضر شدم بیاد اما خواستگارم و خانواده ام منو پسندیدن ، ولی دوست دارم ازدواج کنم شماره هامونو دادیم من دوست دارم ازم خیلی خبر بگیره اما فقط چند بار خبر میگیره حسابی ذهنم مشغوله ، با خودم میگم تازه شروع شده ازم کم خبر میگیره نکنه تو زندگی ام اینطوری باشه نگرانم ، ترجیح دادم بدون اینکه به زبون بیارم منم اس مس ها رو همون لحظه جواب ندم یا کاری کنم بپرسه ناراحتی ازم ؟ نمیدونم خب عشق زیاد می خوام معمولی فایده نداره

 • فاطی

  سلام
  به نظر من آقایون خودشون قابل اصلاح هستند ومیشه محبتشونو جلب کرد ولی در اکثر مواقع خونوادشون هست که با دخالت و حسادتاشون زندگی هارو از هم میپاشونه
  از من به عنوان یه دوست اینو یادگاری داشته باشید که خانواده همسری که میخواین انتخاب کنید دقیقا به اندازه خود همسر مهمه پس تا موقعی که نظر مثبتی نسبت به هر دو نداشتید هیچ وقت وارد یه زندگی نشید که ثمره یک اون از هم پاشوندن بقیه زندگی ها بالاجبار یا ب دلخواه باشه و اعصاب خردی و خیلی صدمات دیگه باشه
  به امید روزی که خانواده ها زندگی بچه‌هاشونو نابود نکنند

 • آرزو

  شوهرم منو دوست داره ، مرد خوبيه ، واسه زندگيمون تلاش ميكنه ، ولي من بهش بي اعتماد شدم ، چند بار متوجه رابطه تلفنيش با خانوم ديگه اي شدم ، ما روزهاي خوبي داشتيم همه حسرت رابطمون رو ميخورن ولي از دل من خبر ندارن ، بسيار نا اميد و دل شكسته شدم ،از وقتي متوجه شدم فقط به جدايي فكر ميكنم ، نقص ها و كمبودهاي زندگيمون بيشتر به چشمم مياد ، خودمو يه بازنده ميدونم ، نه حاضر ميشه جدا بشيم و نه براي بهبود اوضاع تلاش ميكنه ، توقع داره خيلي راحت از موضوع بگذرم ، چون قبلا از همه چيز راحت گذشتم

 • سحر

  سلام میشه بگین من چیکار کنم که شوهرم منو بخواد اخه اون هی خواهراشو میبره بیرون خواهش میکنم بگین چیکار کنم زندگیم بخاطر خواهر شوهرام نابود شده . شوهرم میگه توهی به خواهرام حرف میزنی هی ازمن بد میگه خلاصه من شدم دشمتش خواهشن بگین چیکارکنم که شوهر منو بخواد بی افنه دنبال خودم

 • محمود

  سلام خیلی خیلی درست گفتین من تو زندگی مشترکم اصلا از این حرفها نشنیدم و احساس میکنم واقعا بهش احتیاج دارم یه جورایی الان فکر میکنم بهتره جدا بشم هم خودم و همسرم راحتر هستیم فقط دلم برایه بچهام میسوزه

نظر خود را اضافه کنید.

0