چیزهایی که مردان می خواهند هر زنی بداند!!!

چیزهایی که مردان می خواهند هر زنی بداند!!!

 چطور است که برخی روابط ایده آلی دارند ؟ شاید آنها می دانند که چگونه نیازهای شریکشان را درک کنند . من راز ی را به شما می گویم : شما هم می توانید . شما می توانید رابطه بی نظیری بسازید اگر نیازهای اورا بفهمید.

 همیشه یه یاد داشته باشید زن ومرد با هم تفاوت دارند، هیچگاه توقع نداشته باشید رفتار و عکس العمل های زن و مرد مثل هم باشد ، در واقع همین تفاوت هاست که این دو را برای هم جذاب می کند . برای داشتن یک رابطه عاشقانه باید از خودمان بیرون بیاییم و هوشمندانه متوجه تفاوت ها باشیم و بیاموزیم که چگونه رفتار کنیم .

بی سیاستی همسران و ضعف مهارت‌های ارتباطی ناشی از بی‌توجهی به تفاوت‌های زن و مرد، عدم تسلط به مهارت‌های گفتگو و محاوره و نیز ناهم‌خوانی‌های فرهنگی و ... از دلایل اختلاف انهاست. پس سعی کنید تا مهارت های لازم را یاد بگیرید و برای شناسایی همسرتان وقت صرف کنید.

در این مطلب ما در مورد ویژگی های آقایان برای خانم ها صحبت خواهیم کرد و در بخش دوم این مطلب نیز درباره خانم ها به آقایان خواهیم گفت .

مرد ها به قدردانی نیاز دارند : به خاطر بیاورید که چرا عاشق شریکتان شده اید . لیستی از 10 ویژگی شخصیتی برتر او تهیه کنید که موجب شده بخواهید با او باشید . تلاش آگاهانه ای برای قدردانی و تعریف از او را شروع کنید . حتی برای انجام کارها ووظایف ساده ای نظیر بردن آشغال ها

مرد ها به احترام نیاز دارند : دو دشمن اصلی احترام ، انتقاد و قضاوت هستند . این شامل ایجاد احساس خطا و سرزنش او همانند یک کودک هم می شود . علاوه بر همه اینها هیچگاه او را در میان جمع کوچک نکنید . این ضروری است که زن یک فضای بدون قضاوت برای مرد ایجاد کند .

1   مرد ها از شکایت متنفر هستند :

کلماتی مثل "تو" و "چرا" مردها را وارد وضعیت تدافعی می کند . مردها طبیعتا اهل رقابت هستند بنابراین ممکن است وقتی احساس چالش کنند با شما مبارزه کنند . شکوه ها را به درخواست تبدیل کنید . سعی کنید با "دوستت دارم وقتی که ..." یا " خیلی خوشحال می شوم وقتی که ... " شروع کنید . همین کار به تنهایی باعث می شود او به حرف شما گوش کند .

مرد ها از نظر احساسی ناتوان هستند :

تحقیقات نشان می دهد که احساسات برا ی مردان طاقت فرسا هستند . آنها مایلند بر اساس نیمه منطقی ذهن عمل کنند . بنابراین وقتی با زنی که از نظر احساسی قویست روبرو می شوند 80% موارد واکنش آنها عصبانیت است . این مکانیسم تدافعیست که او برای حفظ کنترل به کار می گیرد. یک مرد نمی تواند در این زمینه کمک کند اما جذب زنی می شود که روی کنترل احساسات خود تمرین می کند .

3 بازه زمانی توجه مرد 3-2 دقیقه است :

خلاصه مطلب . خودتان را در نظر بگیرید و تعداد کلماتی که برای صحبت کردن نیاز دارید و آن را بر 4 تقسیم کنید . این تقریبا برابر با تعداد کلماتیست که فیزیولوژی او می تواند از پس آن برآید . بیشتر از آن پیغام شما نامفهوم خواهد بود. ممکن است شما باعث شکست او در درک مفهوم مورد نظرتان بشوید و خودتان را ناامید کنید. تمرین کنید که بیشتر گوش بدهید و کمتر حرف بزنید . اگر او به جزئیات پرآب و تاب بیشتری نیاز داشته باشد از شما خواهد پرسید . همچنین ، منحصر کردن همه وقت وانرژی او به یک موضوع باعث ایجاد احساس بد در شما می شود .

امتیاز دهی مردها :

مدار عصبی مرد به یک تخته امتیازبندی متصل شده است . آنها طبیعتا موجودات رقابتی هستند . تنها پیروزی و یا شکست وجود دارد، هیچ چیز دیگری مهم نیست. اگر شما او را مورد انتقاد قراردهید ، این به طور خودکار یک شکست محسوب می شود .. به همین دلیل است که او نیاز به ماجراجویی وچالش های کسب و کار و ورزش دارد . او نیاز دارد تا برنده شود. وقتی که او شما را خوشحال نمی کند این یک شکست است . کاری کنید که برنده باشد و همیشه به تلاش هایش پاداش بدهید .

ترسناک ترین سلاح علیه یک مرد :

زبان عصبانی زن می تواند مخرب ترین دشمن مرد باشد .سلاحی مرگبار که هر مردی این را تایید می کند . تلاش کنید تا آگاهانه آن را به صدای نرم و شیرین زنانه که با آن به دنیا آمده اید تبدیل کنید . هیچ چیزی مانند صدای خشمگین یا انتقاد شدید رابطه را نابود نمی کند . مطالعات نشان می دهد اکثر مردان تن صدا را برتر از کلمات می شنوند. آهسته تر و نرم تر صحبت کنید و من تضمین خواهم کرد اوواکنش بهتری نشان می دهد. به جای اصلاح شریک زندگی خود ، با کلام خود روی رابطه تان تاثیر مثبت بگذارید . قدرت لحن کلامتان را فراموش نکنید ،او به صدای شما مشتاقانه پاسخ خواهد داد .

اگر شما واقعا متعهد به ایجادیک رابطه بهترهستید ، از خود بپرسید که چگونه می توان این پیشنهادات را به کار برد. 30 روز زمان صرف کنید و من تضمین می کنم که شما توانمندی را تجربه خواهید کرد و متوجه یک تغییر مثبت در رابطه خود خواهید شد . شاید شما این مطالب را قبلا هم شنیده اید اما مسئله مهم عمل و به کارگیری آنهاست، پس همین حالا شروع کنید.

نظرات (35)

 • امیرحسین هنردوست

  سلام. <br />مطلب درستیه. البته باید بگم که بخش امتیاز دهی تقریبا اشتباهه. <br />مرد‌ها همیشه دنبال پیش‌رفت هستند.اگر پیشرفت نکنن احساس ناامیدی می‌کنند. اگر با بقیه مقایسه کنند خودشون رو بخاطر اینه که می‌خوان بدونن که آیا می‌تونستن بهتر هم عمل کنند یا نه. مردها معمولا توی حفظ دوستی مثل زن‌ها قدرت ندارند. برای همین همیشه روی همون دوستانی که دارند خیلی حساسیت دارند. و معمولا از شکستشون خوششون نمیاد و براشون زهر می‌مونه و حتی گاهی اوقات احساس گناه ممکنه بکنند.<br />---<br />درضمن مجله‌ی بسیار عالی دارید. تبلیغات بجایی هم داشتید.<br />موفق باشید.

 • آی بانو

  در پاسخ به: امیرحسین هنردوست

  ممنون دوست عزیز ، خیلی خوبه که آقایون درباره خودشون بیشتر بگن و همینطور خانم ها ، اینجوری خیلی از سوء تفاهم ها از بین میره ...امیدوارم اگه بقیه آقایون هم نظری دارن بگن ...سعی می کنیم در این مورد مطالب بیشتری بذاریم ...مرسی

 • Arezoo

  سلام<br />خیلی واقعیت ها رو خوب بیان کرده بودید.<br />من در زندگی خودم کاملا حسشون کردم و راه حل ای شما خوب جواب میده.<br />ممنون

 • نیما

  زنهای که داری احساسهای مردانه هستند باعث دوری مردها میشوند.نیمی از وجود مردها وحتی زنها احساسات زنانگی ومردانگیست پس دوطرف باید هردو نیمه را فعال کنند واحترام بگذارند...............×

 • سمیرا

  مردا کلا موجوداتی حسود و عصبی و بی احساسن.غیرت و منطقی بودن شعره.واقعیت اینه که در حد مرگ حتی به زنشونم حسودی میکنن.عاشق مقام و شهرت هستن.همشون هیزن و چشم چران.بدنبال محدود کردن زنا.اما اگه دختری با پسری حتی همکارش صحبت کنه نمیتونن تحمل کنن.ولی اکثر قریب به اتفاقشون در کنار زن دوست دختر دارن.دارم میبینم که میگم. فقط متاسفم

 • آی بانو

  در پاسخ به: سمیرا

  سمیرای عزیز ، نباید به شکل کلی حکم صادر کنید ، آقایون خوب هم کم نیستند همونطور که خانم های بد!!! امیدواریم که مشکلات فرهنگی جامعه ما حل بشه که برای این کار همه ما باید تلاش کنیم ، موفق باشید .

 • صحرا

  خيلي عالي بود<br />خسته نباشيد

 • پیمان

  به نظرم مردوزن خودشونو یک روح با دوجسم ببین وهیچ وقت کاری نکنن که ایرادات همو بگن چون بدترین چیز در زندگی زنا شوی اینه که زن و مرد از چشم هم بیفتن

 • سما

  سلام چیزهایی که مردان میخواهند هر زنی بداندرو خوندم خیلی عالی و آموزنده بود ولی من که شوهر یا نامزد ندارم تا بخوام بکار بگیرم اما میشه در مورد پدر یا برادرم که باهاشون درگیری لفظی گاها پیدامیکنم بکارببرم بنابراین ممنون .

 • نارسیس

  اگه اینطوری باشه که به مردا هیچی نباید بگی!<br />نه انتقادی نه ابراز ناراحتی ای و نه ...<br />همیشه پیروز میدون باشه تا تو سرش نیاد!

 • نازنین

  من با نظر سمیرا کاملا موافقم

 • sara

  salam komakam konid shoharam kheyli ehsasatie ,raftaresh mesle zanast.vared shoghle azad shode maskharash mikkkkkkkkkkkkkonnnnnnnad.man khodam asheghesham ba man kheyli mehrabone tanha iradesh hamine dorost misheeeeeee?

 • ibanoo

  در پاسخ به: sara

  سارای عزیز ،توصیه می کنیم با یک مشاور صحبت کنید و بدونید که مشاور داشتن نشانه بلوغ فکری و رشد شخصیت شماست و نباید از این مسئله بترسید ، همه ما نیاز داریم تا یک مشاور داشته باشیم ، موفق باشید.

 • سحر

  salam mishe aghayon began az che chizayi bishtar badeshon miad

 • زهرا

  شوهرم به مادرش خیلی وابسته هست این منو خیلی ازار میده باعث میشه همش باهم دعوا داردم مادرش زن خوبیه اما من بازم به اونا حسودیم میشه شوهرم مثل مادرش خیلی بیخیاله چیکار کنم شوهرم به من وابسته بشه؟

 • په پوله

  چرا باید مردا اینطور باشن چرا واقعا؟<br />همین که عاشق قدرتن؟ <br />زنهاهم عاشق قدرتن؟<br />ولی چون مردن باید همیشه زنها سازگاری کنن؟

 • ibanoo

  در پاسخ به: په پوله

  دوست عزیز ، اصلا اینطور نیست ، زندگی مشترک یک معامله نیست بلکه تنها عشق می تونه اونو پایدار نگهداره ، همونطور که خانم ها باید به ویژگی های آقایون توجه کنند ، آقایون هم باید خصوصیات خانم ها رو بشناسن(مطلب ما دراین مورد رو حتما بخونید )،چیزی که نباید فراموش کنید اینه که زن و مرد متفاوت هستن و تنها با شناخت خودمون و طرف مقابل می تونیم عشق رو تجربه کنیم ، موفق باشید .

 • يکتا

  سلام ممنون از اطلاعاتى که گذاشتين.من فکر مى کنم ريشه ى رفتار هاى اقايون به ساختار خانواده و نحوه تربيت هم وابسته هست در کنار اون دنياى متفاوت ذهنشون و فرهنگ جامعه اى که درش زندگى مى کنن هم مى تونه موثر باشه.من بعد از 5سال بعضى از وجوه شخصيت شوهرم رو تازه شناختم که شبيه بزرگترهاى خاندانشون بود.

 • ibanoo

  در پاسخ به: يکتا

  یکتا جان بله کاملا درسته ساختار فرهنگی جامعه تاثیر روشنی روی رفتار آدم ها داره به خصوص در جوامع سنتی پارامترهایی وجود داره که صحیح نیست ،همیشه باید بین عشق متقایل و سلطه جویی مردانه تفاوت قایل شد ،همانطور که ما خانم ها رو به درک خصوصیات آقایون تشویق می کنیم آقایون هم باید ویژگی ها و خصایص خانم ها رو درک کنند ، موفق باشید .

 • parisa

  سلام بانظرسمیراخانم تاحدودی موافقم ولی بهتره ک یه طرفه قضاوت نکنیم.نظرشخصی من اینکه اگرخانمی به اقایی چراغ سبزنده دیگه هیچ مردزن داری دوستی نخواهدداشت.موفق وپیروزباشید

 • مریم

  ممنون از مطلب خوبتون.فقط با قسمت تعریف از آقایونش مخالفم.چون بیش از حدش باعث خودبرتری و توهم در آقایون میشه.

 • زینب

  اطلاعات خوبی بود. من خودم شش ساله ازدواج کردم. دقیقا <br />و بارعایت همین اصول و باتوکل به خدا زندگیم رو تونستم باوجود تمام مشکلات کنترل کنم. ولی به نظرمن فقط دوکلمه دلیل یه زندگی جاودانه و پرمحبته: عشق واقعی وگذشت..

 • منصوره

  من تازه ازدواج کردم.شوهرم بعضی مواقع سر چیزهای کوچیک عصبی میشه.الان هم مثل روزای قبل از ازدواجمون نیست .خیلی دلم میخواد برگرده ب اون روزا

 • فاطمه

  سلام مطالب جالبی بود . ممنونم<br />تفاهم یعنی توانایی تحمل تفاوتها . مرد و زن تفاوتهای زیادی دارن که باید باهاشون کنار بیان و تحمل کنن. یک مشاور خوب میشناسم که این حرفها رو میزد. به من که خیلی کمک کرد<br />احد سلماسی تهران هست. البته من خودم کرمان هستم

 • مهتاب

  سلامممنون از مطالبتون.<br />اما واقعا لازمه ما خانمها تا این حد هوای آقایون رو داشته باشیم؟ پس اونا چی؟ یعنی ما باید مثل یه مادر اول برای اونامادری کنیم و مدام حواسمون بهشون باشه بعدم برای بچه هاشون ؟<br />کی میتونیم خودمون باشیم؟ <br />من دلم میخواد تو ناراحتی ها خودمو خالی کنم. دادبزنم غر بزنم. بهش بگم که بابا اینجا مقصر تو بودی .این تقصیر تو بود...<br />اما باید سکوت کنم که شوهرم بهش بر نخوره یا بترسم که نکنه ازم زده بشه؟<br />یعنی مهم نیست که من ازش دلسرد بشم؟<br />چرا اینقدر حسودن مردا؟ چرا باید به یه بچه کوچیک حسودی کنن فقط به این دلیل که مورد توجه همسرشون قرار گرفته

 • ibanoo

  در پاسخ به: مهتاب

  مهتاب عزیز اگه مطالب آی بانو رو دنیال کرده باشید باید مطلبی که در مورد خانم ها برای آقایون هست رو هم خونده باشید ، اونجا هم ما به نکاتی اشاره کردیم که موجب اعتراض آقایون شد :) اما مسئله کلی اینه که این یک رابطه دو جانبه است ، همونطور که آقایون باید و حتما به ویژگی های خانم ها توجه داشته باشن خانم ها هم باید سعی کنن آقایون رو درک کنن .. زندیگ مشترک فرایندی برای رشد دوجانبه است !

 • سمیرا

  اه همش مرد مرد مرد؟!؟!؟!؟!<br /><br />پس ما خانوما کجای قصه ایم؟

 • ibanoo

  در پاسخ به: سمیرا

  سمیرا جان این مطلب رو بخون :<br />آنچه زنان از مردان می خواهند! (ویژه آقایان)<br />http://www.ibanoo.ir/xhw

 • مری

  باسلام.
  ممنونم از مطالبتون ولی فکرنمیکنید زیادی خلاصه و سطحیه...فکرمیکنم برای ورود به یک زندگی مشترک و درست رفتار کردن با آقایون خانومای عزیز باید خیلیییییی چیزای دیگه هم رعایت کنن البته این یادگیری ها باید 2طرفه باشه.چیزی که من از مردها دیدم اینه که خیلی بچه گانه رفتار میکنن خیلی بچه گانه باهمه چیز...

 • آی بانو

  در پاسخ به: مری

  مری عزیز ، مسلما در یک مطلب کوتاه نمیشه همه نکات رو گفت اما خوشبختانه در این زمینه کتاب های خیلی خوبی هست که هم خانمها و هم آقایون برای ایجاد یک رابطه درست می تونن مطالعه کنن و البته یک رابطه صحیح ساخته باید ساخته بشه !

 • مهربانو

  با سلام خدمت دوستان گرامی ..والا من اهل مطالعه هستم اعتقادم دارم که باید با آگاهی همسرم رو شناخته و باهاش رفتار کنم ...و رفتارمیکنم ..اما ایشان از مطالعه متنفرهستن ..از هر راهی که ممکنه اونو تشویق به مطالعه کردم اما ایشان بدشون میاد ....حقیقتش خسته ام الان ...همسرم رو رها کردم به حال خودش ...واقعا نمیدونم کی میخواد درک کنه و به خودش کمک کنه که با منم همونطور که باهاش رفتار میکنم رفتار کنه ...آگاهی بالا از طریق مطالعه و تجربه دیگران بهتره تا اینکه زمان زیادی طول بکشه تا ایشون با من درست رفتار کنه ...
  دوستان گرامی نظرات مفیدتون رو بدین ...متشکرم.

 • آی بانو

  در پاسخ به: مهربانو

  مهربانوی عزیز ، خیلی عالیه که شما اهل مطالعه هستید ، برای حل این مشکل بهتره از یک مشاور کمک بگیرید تا بتونه به شکل دقیق راهنماییتون کنه ، اگر بتونید همسرتون رو متقاعد کنید که همراه شما در جلسه های مشاوره شرکت کنه که بسیار عالی خواهد بود ، موفق باشید .

 • زندگی

  سلام دوستان میشه منو راهنمایی کنید من ۲۲سالمه و حدود ۹ماهه با یک آقایی عقد کردم ایشون خیلی روحیه حساسی دارن و فورا با شنیدن ی حرف قضاوت میکنن و حکم میدن و مثل بچه ها قهر میکنن و همیشه هم من هستم که کوتاه میام و برای آشتی پیش قدم میشم توو دو ماه قبل تعداد قهر و آشتیهاش خیلی زیاد شده دیگه خسته شدم سر هر چیز کوچیکی قهر میکنه و میگه جدا بشیم در صورتی که ما مشکلی نداریم و خانواده هامون فوق العاده خوبن در ضمن با اینکه خانواده من براشون خیلی احترام قایلن و واقعا دوستشون دارن وبرای ازدواجمون هر کمکی که تونستن دریغ نکردن بازم ازشون بد میگن و باهاشون رفت و آمد نمیکنن...واقعا خسته شدم نمیدونم چکار کنم فکر میکنم شاید مقصر خودمم من خیلی دوستش دارم و همیشه بهش احترام میزارم ولی خیلی احساساتی هستم بارها بهم گفته که احساساتمو کم کنم و منم دارم تلاشمو میکنم چند روز پیش بهم گفت از این زندگی خسته شده...کلا خیلی بد باهام حرف میزنه و این باعث میشه من هر روز بیشتر احساس کنم تنهاترم...بهش گفتم دو هفته هیچ ارتباطی با هم نداشته باشیم و فقط روی رابطمون فکر کنیم و راهحل هایی که باعث میشه زندگیمون شیرین بشهرا بنویسیم و ویژگیهای مثبتو منفی هر دومونو...به نظر شما کار درستی انجام دادم؟نمیدونم اون این کارو میکنه یانه اما من انجامش دادم...من همیشه به خواسته هاش جواب مثبت دادم و همیشه سعی کردم علاقمو بهش نشون بدم به نظرتون کارم غلط بوده و همین باعث دلسردیش شده؟یعنی بایدباهاش سرد باشم؟واقعا خسته شدم ولی توکلم به خداست...ممنون میشم راهنماییم کنید

 • فرر

  سلام آقایون همونطور که گفتین انتقاد پذیر نیستن در نتیجه همیشه فکر میکنن که کار خودشون درسته مشکل اینجاس که هیچ وقت دنبال هین طور مسائل که خانوم ها از آقایون چه میخواهند نیستن واگرم اتفاقی ببینن هیچ تاثیری در اونا نداشته و میگن این حرفا چرته متاسفانه یک خانوم هیچ وقت نمیتونه اون چیزی که میخواد باش و لاید اون چیزی باشه که همسرش میخواد و گرنه زندگبش بهم میریزه . ولی گاهی هم خجربه ثابت کرده که خانوم هایی که به شوهرشون کم توجه ترن بیشتر مورد توجه شوهرشون قرار می گیرن آقایون میشه لطفا جواب بدن چرا این طوریه؟

 • فرشته

  سلام بنظر من مردا خودخواه هستند کلا من زن یک مرد ارتشی هستم یک خلبان زندگی سختی را گذراندم شرحش خیلی زیاده ولی هیچوقت از من بخاطر این قدردانی نکرد 5 سال اسیر بود من خیلی غصه خوردم خودمو وقف بچه هاش و درست کردن زندگی شدم خونه ساختم و...... ولی شاید یک کارهایی می کنه که محبتشا نشان می ده ولی در کل نه انگار من اونو فرستادم جنگ و اسیرش کردم من مقصرم و همچنین خانواده ام با هیچکس رفت و آمد نداریم حرف نمی زنه افسرده است آخه تا کی یک دختر 18 ساله بودم حالا 57 سالمه و هیچی از این زندگی ندیدم بازم باید باهاش بسازم بازم باید تحمل کنم تا موقع مرگ آخه این حرفها و این نصیحتهای کلیشه ای چیست که به خورد ما زنا می دید اینقدر دلم پره که دیگه بیشتر حوصله ندارم بنویسم

نظر خود را اضافه کنید.

0
تبلیغات