معرفی فیلم های فوق‌العاده با موضوعات کاملاً هوشمندانه (بخش دوم)

در میان هزاران فیلم معمولی با موضوعات قابل حدس، مرواریدهای ارزشمندی از هنرسینما وجود دارد که مرزهای سنت را می‌شکند و به طرز برجسته‌ایی خودنمایی می‌کند.

در ادامه معرفی فیلم های فوق العاده ، این فیلم ها را ازدست ندهید:(بخش اول )

یک ذهن زیبا (A Beautiful Mind)

یک ذهن زیبا

از درک پهنای جهان تا عمق گناه، جان فوربس ناش همه را می‌بیند. به عنوان یک نابغه ریاضی، او در تئوری بازی‌ها دستاوردهای فراوانی کسب می‌کند که منجر به انقلاب‌های جدید و شهرت بین‌المللی وی می‌شود. با این وجود، سرکشی‌های زن‌پرستانه ریاضی‌دان ضرباتی بر وی وارد می‌کند که منجر به تغییر زندگی‌ او برای همیشه می‌گردد.

 

دیگران (The Others)

دیگران

دیگران یکی از مهیج‌ترین فیلم‌ها در این ژانر است. فیلم‌های اندکی همچون آن وجود دارد که فاقد مسائل شهوانی، کشتار یا تصاویری اینچنین باشد، که بتواند تماشاچبان را با موضوع فوق‌العاده‌اش مسحور نماید. اوج داستان با اندک کلماتی شما را رها می‌سازد. صحنه و بازی‌ها حسی را در شما پدید می‌آورند که گویی در حال تماشای فیلم نیستید، بلکه در جریان داستان هستید و با شخصیت‌ها زندگی می‌کنید و در پی حقیقت می‌گردید.

 

مظنونین همیشگی(The Usual Suspects)

مظنونین همیشگی

یک شرکت متشکل از مردان بد به کشتی شرکتی دیگر که متعلق به مردان بد دیگری است حمله می‌کند و پس از درگیری فقط یک نفر جان سالم به در می‌برد. او تنها سرنخ مامور تحقیق پرونده است که عمیقاً می‌خواهد بداند کدام مغز متفکر در ورای تمام این اتفاقات بوده، تبه‌کاری مرموز به نام قیصر سوز. این شانسی فوق‌العاده برای کاراگاه‌بازی افرادیست که هنوز فیلم را تماشا نکرده‌اند.

 

لوپر (Looper)

لوپر

فیلمی کاملاً مهیج درباره آینده، که برخی از افراد یاغی درمی‌بابند چگونه افراد مشکل‌ساز را در زمان به عقب بفرستند. همچون دیگر فیلم‌هایی که در زمینه سفر به زمان ساخته شده است، این فیلم نیز منطق شکننده خود را دارد، اما چندان هم درباره آن نیاندیشید، بلکه فقط تماشا کنید و لذت ببرید.

 

مومنتو (Memento)

مومنتو(Memento)

لئوناردو شلبی لباس‌هایی فاخر می‌پوشد و جگوار جدیدش را می‌راند، اما در متلی مخروبه زندگی می‌کند. هدف او در زندگی پیداکردن قاتل همسرش است. با این وجود، فراموشی پیش‌گستر وی عارضه‌ایی نادر که موجب می‌شود تا هر چیزی را که پیش از قتل رخ داده فراموش کند، مانع از به یاد آوردن خاطرات می‌گردد. بنابراین، تنها همراهان او دوربینی فوری با خالکوبی‌های بدنش است.

 

بازی (The Game)

بازی(The Game)

جریانی سیال و غیرمنتظره بعلاوه‌ اتمسفری غیرعادی که این فیلم را در میان فیلم‌های هیجان‌انگیز به شاهکاری بدل ساخته است. اوج داستان کاملاً قابل حدس است، اما لذت اتفاقات فیلم را نابود نمی‌کند. علاوه بر این، مسیری که کارگردان برای هدایت تماشاچیان به انتهای فیلم مدنظر داشته به طور کامل قراردادی است.

 

عدد شانس اسلیون (Lucky Number Slevin)

عدد شانس اسلیون

اسلیون فردی بدشانس است: خانه‌اش به تصرف بانک درآمده، و دوست دخترش او را به خاطر مرد دیگری ترک کرده است. نیک، دوست اسلیون به او پیشنهاد می‌دهد تا مادامی که دور از نیویورک است در آپارتمان وی اقامت کند. ارباب جنایات، موسوم به رئیس، اسلیون را پیدا کرده و به جای نیک می‌گیرد. رئیس به او پیشنهاد می‌دهد تا انتقام قتل پسرش را با کشتن ربی بگیرد. ربی رفیق قدیمی رئیس بود.

 

دژاوو (Deja Vu )

دژاوو

عنوان این فیلم حرف‌های زیادی درباره محتوی آن می‌زند. هم کارگردان و هم نمایشنامه‌نویس کار تلاش می‌کنند تا سفری باورپذیر را تدارک ببینند. روی هم رفته، آنچه می‌بینید فیلمی خوب با عناصر نزدیک به زندگی است.

 

آسمان وانیلی (Vanilla Sky)

آسمان وانیلی

گاهی زندگی عجیب است، روزی معمولی را آغاز می‌کنید و با تماشای لذت‌بخش آسمان وانیلی روز را به پایان می‌برید. هیچ‌کس نمی‌داند چه پیش می‌آید. حقیقت این است که هر چیزی می‌تواند در یک چشم بر هم زدن تغییر کند.

 

پنجره مخفی (Secret Window )

پنجره مخفی

جانی دپ و داستانی از استفن کینگ کلمات کلیدی هستند که موجب می‌شوند تا این فیلم را تماشا کنید و تمام کارهای خود را تعویق بیاندازید.

 

شاه کلید (The Skeleton Key)

شاه کلید

تصور کنید کلیدی دارید که هر دری را باز می کند. همچون یک موهبت به نظر می‌رسد که موقعیت‌های بیشماری را در اختیارتان قرار می‌دهد. آیا این خطر را به جان می‌پذیرید که هر دری را باز کنید؟

 

اینسپشن (Inception)

اینسپشن (Inception)

اگر به فیلم‌های بی‌پرده و ساده علاقه دارید، قطعاً این فیلم برایتان مناسب نیست. اگر متخصص واقعی فیلم هستید و می‌خواهید دو ساعت و نیم از وقت خود را به تفکر واقعی بپردازید و سپس یک ساعت و نیم نیز راجع به آن بحث کنید، پس باید این فیلم را ببینید.

 

ماه (Moon )

ماه

قرارداد نیک به انتهای خود نزدیک می‌شود، سه سال را در ماه سپری کرده، سرپرستی ایستگاه حفاری گازهای نادر را بر عهده داشته. سه سال متوالی به تنهایی در شرکتی ساخته هوش مصنوعی سپری کرده که قطعاً هر فردی را تغییر می‌دهد. دو هفته پیش از عزیمت و بازگشت به خانه در کره زمین، مایه تغییر آسایش خود را ملاقات می‌کند.

 

2016-12-26 00:00:00

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0