چطور یک وبلاگ نویس جهانگردی شویم؟

چطور یک وبلاگ نویس جهانگردی شویم؟

جای تعجب نیست که یکی از محبوب‌ترین عبارات درباره سفر که در گوگل جستجو می‌شود، چگونه یک وبلاگ نویس سفر شویم، است. چه کسی دوست ندارد که ادعا کند یک جهانگرد حرفه‌ایی، مکتشف حرفه‌ایی یا ماجراجوی حرفه‌ایی است؟

نویسندگی درباره جهانگردی از زمان پائوسانیاس، جغرافی‌دان یونانی که نوشته‌هایش به قرن دوم باز می‌گردد و جیمز بوسول، که نویسنده‌ی روزنامه‌ی هبریس رواج داشته. اما در طی دهه‌ اخیر شمار نویسندگانی که درباره سفر می‌نویسند، به لطف محبوبیت جهانی سفر، سادگی وبلاگ‌نویسی، گسترش رسانه‌های اجتماعی و حمایت از صنعت گردشگری افزایش یافته است. اگر رویای وبلاگ‌نویسی درباره سفر را در ذهن می‌پرورانید، برخی نکات ساده را با شما در میان می‌گذاریم تا کارتان را آغاز کنید.

۱. اسم و رسم خود را بیابید

همچون انتخاب اسم برای یک کودک یا یک بچه گربه، انتخاب اسم برای وبلاگ نیز مسئله مهمی است. نامی که معرف شما و هدف شما باشد. پیش از گذاشتن هر گونه مطلب در اینترنت، نامی پرمحتوی که پیش از این از سوی دیگران انتخاب نشده باشد و مورد توجه باشد، برگزینید. مادامی که مشغول انتخاب نام هستید، درباره‌ هدف خود نیز بیاندیشید. آیا وبلاگی درباره سفر و غذاهای ملل، یا وبلاگی درباره سفرهای خانوادگی، و یا وبلاگی با موضوعیت جابه‌جایی گونه‌های مختلف سگ در سرتاسر جهان می‌خواهید؟ زمینه مورد نظر خود را بیابید و همان را ادامه دهید.
کریستین آدیس در مصاحبه با بوزفید می‌گوید، البته اینطور نیست که فقط زنان ماجراجویی که به تنهایی سفر می‌کنند به وبلاگ‌های‌ سفر علاقمند باشند، بلکه تمام افرادی که با شغل من در ارتباطند به این حوزه علاقه دارند و من خوانندگان فراوانی دارم. 

۲. وبسایتی فوق‌العاده خلق کنید

وبسایتی فوق‌العاده خلق کنید و برای خودتان صفحه‌ایی اجتماعی و پویا بسازید. اگر از نحوه‌ ایجاد وبلاگ آگاهی ندارید به صفحه‌ آموزشی ما سری بزنید و از کمک دوستان بهره‌مند شوید. هیچ چیز بدتر از اشتباهات کوچک و خطاها نیست. همچنین باید حساب کاربری اجتماعی مخصوص به خودتان را راه‌اندازی کنید.

۳. برای ثبت واقعیت‌ها مهارت عکاسی خود را افزایش دهید.

برای وبلاگی که درباره سفر است، عکاسی از موارد حیاتی است. یکی از مهم‌ترین مسائل درباره سفر، نمایی فوق‌العاده برای مشاهده است، بنابراین مهارت عکاسی خارق‌العاده‌ترین موضوع برای برقراری ارتباط است.

۴.از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

چرخیدن در اینترنت موجب می‌شود تا دوستان مشترک علاقمند به سفر زیادی پیدا کنید، از آ‌ن‌ها یاد بگیرید، نکات خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارید و از آن‌ها حمایت کنید. در عوض، آن‌ها نیز متقابلاً همین کار را برای شما انجام می‌دهند. به گروه وبلاگ‌نویسان سفر در فیس‌بوک بپیوندید و در کنفرانس‌هایشان شرکت کنید، در این صورت می‌توانید با افراد فوق‌العاده‌ای ملاقات کنید و قابلیت‌های خودتان را به دیگران نشان دهید.

۵. منبع درآمد دیگری نیز داشته باشید

شاید خاله تان فوت کرده باشد و ارث هنگفتی برای شما گذاشته باشد. اما حتی همین پول هم تا ابد دوام نخواهد داشت. اگر پس‌انداز چندانی ندارید یا پول بادآورده‌ایی به شما نرسیده، جداً باید برای کسب درآمد تلاش کنید و ابداً توصیه نمی‌شود که تمام سرمایه خود را روی وبلاگ‌نویسی سفر سرمایه‌گذاری کنید. هزاران گزینه وجود دارد که مادامی که در سفر هستید می‌توانید انجام دهید، همچون نویسندگی، برگزاری کلاس خصوصی زبان یا عکاسی. به عنوان مثال، جودی فرم در سفرهایش سبدها و تی‌شرت‌هایی را با موضوعیت سفر می‌فروخت و همچنین کتابی جیبی درباره غذا می‌نوشت.

۶.بله، روزی رایگان سفر خواهید کرد، اما صبور باشید

تصور نکنید که از همین ابتدا به سفرهای رایگان خواهید رفت. در واقع، حتی اگر شما وبلاگ‌نویس سفر باشید، چیزی برایتان رایگان نیست؛ بلکه بدهکار هم هستید که البته بسیار طاقت فرساتر از پرداخت هزینه سفر خودتان است. هر از گاهی به خرج خودتان سفر کنید، تا شرایط خوانندگان خود را درک کنید. برای درک واقعیت خوب است. به یاد داشته باشید که شما باید مخاطبان و منتقدان خود را پیش از آغاز کار بشناسید.

۷. از همه مهم‌تر، واقع‌گرا باشید

مطمئن شوید که در طول سفرها واقع‌گرایانه رفتار می‌کنید. با خودتان، ایده‌آل‌هایتان و مخاطبانتان صادق باشید. از جمله عواملی که برندها را با شکست مواجه می‌کند، همین عدم صداقت است. اگر خوانندگان خود را نادیده بگیرید، هیچ‌کس علاقه‌ایی به کار کردن با شما نخواهد داشت، زیرا دیگر خواننده‌ایی نخواهید داشت.

2016-08-14 00:00:00

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0