۳ دستور خوشمزه برای میان وعده با سیب‌

۳ دستور خوشمزه برای میان وعده با سیب‌

پاییز شده و سیب های خوشمزه  از راه رسیده اند . دستورهای سالم و مقوی زیر را حتما امتحان کنید.

این خوراکی‌های خوشمزه را در تمام طول روزهای پاییزی با سه دستور کلاسیک جدید دوست خواهید داشت.

۱. سیب‌های شکلاتی، بادامی

baked-apple-1

۴ سیب ساقه‌‌‌دار را انتخاب کرده، سرش را ببرید و کمی وسط آن را خالی کنید، 1/4 فنجان کره بادام زمینی، 1/4 فنجان نارگیل خرد شده، ۳ قاشق غذاخوری بادام خرده شده، ۳ قاشق غذاخوری شکلات چیپسی و ۴ قاشق چای‌خوری شربت افرا را با هم مخلوط کنید. داخل سیب‌ها را از این مواد پر کنید. روی آنها را فویل کشیده و در دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت به مدت ۱۵ دقیقه بگذارید بپزند تا ترد شوند. سپس فویل را بردارید؛ اجازه دهید ۵ دقیقه‌ی دیگر نیز بپزد.

۲. سیب‌ها با تمشک خردشده

baked-apple-2

هسته ۴ سیب را خارج کنید. هر سیب را با یک قاشق غذاخوری رزبزی یا تمشک یخ زده و یک قاشق غذاخوری عسل پر کنید. ۶ قاشق غذاخوری گرانولا، ۴ قاشق چای‌خوری عسل، ۱ قاشق غذاخوری روغن نباتی و نصف قاشق چای‌خوری دارچین را مخلوط کنید و میان سیب‌ها بریزید. روی آن را فویل کشیده، اجازه دهید در دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت به مدت ۱۵ دقیقه بپزند و ترد شوند. فویل را بردارید و ۵ دقیقه بیشتر بپزید.

۳. سیب‌های مرغ با کاری

دسر سیب

هسته ۴ سیب را خارج کرده؛ قسمت بالای آن را جدا کرده  و ساقه‌های آن را نگه دارید. ۲۵۰ گرم مرغ چرخ‌کرده؛ ۴ قاشق چای‌خوری دانه‌ی کاج؛ ۴ قاشق چای‌خوری کشمش؛ ۱ قاشق غذاخوری پودر کاری؛ ۱ موسیر خرد شده؛ ۱ سیر میخک خرد شده و 1/4 قاشق چای‌خوری نمک و فلفل سیاه را مخلوط کنید. وسط سیب‌ها را از این مواد پر کنید. ۲ قاشق غذاخوری خرده نان و ۲ قاشق چای‌خوری روغن زیتون را مخلوط کنید و روی سیب‌ها بپاشید. روی آن را فویل کشیده، در دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت به مدت ۱۵ دقیقه بپزید تا ترد شوند. فویل را بردارید؛ ۵ دقیقه بیشتر بپزید.

2015-10-11 00:00:00

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0