15 راه برای کنترل خانه با موبایل (هوشمندسازی ساختمان)، بخش اول

15 راه برای کنترل خانه با موبایل (هوشمندسازی ساختمان)، بخش اول

فناوری‌های هوشمند خانگی، امروزه کاربردهای بسیاری دارند.ما 15 ابزار برتر برای کنترل خانه‌ به وسیله‌ تلفن همراه را به شما معرفی می‌کنیم. 

سیستم مدیریت ساختمان یا BMS که گاهی با عنوان سیستم اتوماسیون ساختمان BAS نیز شناخته می‌شود، یک سامانهٔ مبتنی بر رایانه است که برای کنترل و نظارت بر تجهیزات مکانیکی و الکتریکی داخل ساختمان (مانند تهویه، روشنایی، سیستم قدرت، سامانهٔ آتش‌نشانی و ایمنی) در داخل ساختمان‌ها نصب می‌شود.

BMS شامل دو بخش نرم‌افزار و سخت‌افزار می‌باشد، سخت‌افزارها معمولاً به صورت اختصاصی توسط میکروکنترلرها پیاده‌سازی می‌شوند و نرم‌افزارها نیز ممکن است به صورت اختصاصی برای سیستم نوشته شوند، در برخی از سیستم‌ها از نرم‌افزارهای کنترل و مانیتورینگ برای کنترل ونظارت بر عمل کرد بخش‌های مختلف استفاده می‌شود.

فناوری‌های هوشمند خانگی از روز اولی که کلید‌های خودکار اختراع شده‌اند تا کنون‌ راهی طولانی را طی کرده‌اند و هنوز هم در حال پیشرفت هستند‌. ما 15 ابزار برتر برای کنترل خانه‌ به وسیله‌ تلفن همراه را به شما معرفی می‌کنیم. از کنترل وسایلی مثل آب‌پاش و آرام‌‌پز تا وسایل ضروری مانند سنسور دود و سیستم‌های امنیتی‌! این برنامه‌های ضروری نظارت شما بر خانه‌ از بیرون را ممکن می‌کنند.

1‌.‌ Lyric‌‌

این ترموستات هوشمند به شما این امکان را می‌دهد تا دمای خانه را حتی وقتی آنجا نیستید‌، تنظیم کنید‌. برنامه‌ریزی صحیح باعث می‌شود در هر زمان دما مطبوع باشد و قابلیت geofencing برنامه می‌تواند تلفن شما را در خارج خانه ردیابی کرده و دمای خانه را برای ورودتان به بهترین صورت تنظیم کند‌.

خانه های هوشمند

2‌. Canary

امنیت خانه روز به روز هوشمند‌تر می‌شود‌. Canary خود را وصل کرده و برنامه‌ اتصال را دانلود کنید تا به تعداد زیادی ابزار امنیتی مانند سنسور حرکتی‌، دوربین HD‌ و میکروفون دست پیدا کنید‌. این وسیله تمام اتفاقات خانه را محاسبه کرده و همه را به شما گزارش می‌دهد‌.

خانه های هوشمند 2

3‌.‌‌ Relay‌‌

یکی از کلید‌های برق خانه را با این کنترل کننده‌ دیواری شرکت Wink تعویض کنید و خواهید توانست ترموستات‌، قفل‌ها‌، چراق‌ها‌، تشخیص دهنده‌ دود و حتی دوربین‌های امنیتی خانه‌ خود را کنترل کنید‌. این برنامه‌ هوشمند حتی امور حیاتی خانه را از طریق نرم‌افزار Wink به گوشی شما ارسال کرده و وقتی بیرون از خانه هستید آن را به اطلاع شما می‌رساند‌.

خانه های هوشمند 3

4‌‌. Wink‌

وقتی چندین دستگاه هوشمند داشته باشید‌، نیاز به یک دستگاه برای کنترل همه‌ آنها خواهید داشت‌. Wink‌ همان برنامه است‌؛ برنامه‌ای که می‌تواند دستگاه‌های مختلفی از شرکت‌های متفاوت را کنترل کند‌. با این برنامه به راحتی سیستم آب پاش‌، در گاراژ‌، وسایل برقی و حتی آب و هوای خانه‌ خود را از بیرون کنترل می‌کنید‌. (‌برای iOS رایگان است‌)

خانه های هوشمند 4

5‌. Dropcam 

این دوربین کوچک خانگی‌، امنیت درون خانه را به شدت دگرگون می‌کند‌. با قیمتی پایین و نصب آسان‌، این دوربین‌ها تصویری شفاف و صدایی واضح را در بسته‌های کوچک خود دارند‌. به سادگی تمام اتاق‌های خانه را با تلفن همراه خود بررسی کنید‌.

خانه های هوشمند 5

6‌. Sense+

داشتن یک تلفن همراه به چه دردی می‌خورد اگر با آن احساس امنیت نکنید‌؟ Sense+ یک دستگاه قابل اتصال به گوشی به همراه نرم‌افزار است که می‌تواند در صورت احساس دود یا مونواکسید کربن به شما هشدار دهد‌. چه خواب باشید و چه بیدار‌، این نرم‌افزار امنیت شما را تامین کرده و حتی می‌تواند با یک شماره‌‌ اضطراری تماس بگیرد‌.

خانه های هوشمند 6

7. Hue‌‌

برای همه‌ ما پیش آمده که بخواهیم بدون بلند شدن از جایمان‌، چراقی را خاموش کنیم‌. Hue این کار و کار‌هایی دیگر را برای شما انجام می‌دهد‌. Hue چراق‌ها را براساس رنگ به هر صورتی که بخواهید دسته‌بندی می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا با برنامه دادن به چراق‌ها‌، آنها را در زمان‌‌هایی خاص روشن و خاموش کنید‌.

خانه های هوشمند 7

شما چطور با تلفن خود‌، خانه‌ خود را هوشمند‌تر می‌کنید‌؟ ما دوست داریم تا از محصولات و برنامه‌هایتان باخبر شویم.

 منبع

2015-09-01 00:00:00

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0