15 راه برای کنترل خانه با موبایل (هوشمندسازی ساختمان)، بخش دوم

15 راه برای کنترل خانه با موبایل (هوشمندسازی ساختمان)، بخش دوم

سیستم مدیریت ساختمان یا BMS که گاهی با عنوان سیستم اتوماسیون ساختمان BAS نیز شناخته می‌شود، یک سامانهٔ مبتنی بر رایانه است که برای کنترل و نظارت بر تجهیزات مکانیکی و الکتریکی داخل ساختمان (مانند تهویه، روشنایی، سیستم قدرت، سامانهٔ آتش‌نشانی و ایمنی) در داخل ساختمان‌ها نصب می‌شود.

BMS شامل دو بخش نرم‌افزار و سخت‌افزار می‌باشد، سخت‌افزارها معمولاً به صورت اختصاصی توسط میکروکنترلرها پیاده‌سازی می‌شوند و نرم‌افزارها نیز ممکن است به صورت اختصاصی برای سیستم نوشته شوند، در برخی از سیستم‌ها از نرم‌افزارهای کنترل و مانیتورینگ برای کنترل ونظارت بر عمل کرد بخش‌های مختلف استفاده می‌شود.

فناوری‌های هوشمند خانگی از روز اولی که کلید‌های خودکار اختراع شده‌اند تا کنون‌ راهی طولانی را طی کرده‌اند و هنوز هم در حال پیشرفت هستند‌. ما 15 ابزار برتر برای کنترل خانه‌ به وسیله‌ تلفن همراه را به شما معرفی می‌کنیم. از کنترل وسایلی مثل آب‌پاش و آرام‌‌پز تا وسایل ضروری مانند سنسور دود و سیستم‌های امنیتی‌! این برنامه‌های ضروری نظارت شما بر خانه‌ از بیرون را ممکن می‌کنند.

بخش اول

8‌. Zuli‌

از آنجایی که تقریبا تمام وسایل خانه نیازمند یک پریز برق هستند‌، بهتر است پریز برق شما هوشمند باشد‌. Zuli در پریز برق شما زندگی می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا هرچه که به پریز برقتان هست کنترل کنید‌، چه آن وسیله هوشمند باشد یا خیر !

خانه های هوشمند 8

9.‌ WeMo‌

 WeMo هم مانند Zuli یک قطعه در پریز برق است که به شما اجازه می‌دهد هرچه که به آن پریز متصل است را به وسیله‌ گوشی یا تبلت خود کنترل کنید‌. WeMo چندین وسیله‌ اتصالی دیگر هم برای خانه‌ شما تدارک دیده‌ است‌، مثل کلید برق و وسائل الکترونیکی دیگری که نیازی به پریز برق ندارند‌.

خانه های هوشمند 9

10. Kevo‌

قفل قدیمی خود را با این قفل دیجیتال عوض کنید تا بدون نیاز به کلید وارد خانه‌ خود شوید‌. اتصال قفل از طریق بلوتوث به گوشی شما‌، در را برایتان باز می‌کند‌، اما نکته‌ آرامش‌بخش اصلی این است که شما می‌توانید به دیگران در بازه‌‌های خاص زمانی اجازه‌ ورود بدهید‌. دیگر نیازی به پنهان کردن کلید زیر پادری خود ندارید‌‌!

خانه های هوشمند 10

11‌. GoGogate ‌

حالا که در‌های ورودی را به روز کردید‌، نوبت در‌های پارکینگ است‌. GoGogate دستگاهیست که به شما امکان کنترل در پارکینگ را به وسیله‌ تلفن‌ همراه خود و اشتراک ‌آن با دیگران می‌دهد‌.

خانه های هوشمند 11

12‌. SmartThings‌

اگر به دنبال یک محصول برای اجرای بهتر امور خانه‌ خود هستید‌، SmartThings همان محصول است‌. این مرکز کنترل با استفاده از یک نرم‌افزار ساده می‌تواند کاری کند تا بسیاری از چیز‌ها در خانه شما هوشمند‌تر کار کند‌، مثل حسگر‌های حرکتی‌، پریز‌های برق‌ و سایر وسایلی که حضور شما را حس می‌کنند‌.‌

خانه های هوشمند 12

13.‌ Aros‌

حداقل کاری که سیستم خنک کننده‌ شما می‌تواند انجام دهد این است که خانه‌ شما را خنک نگاه دارد‌. حداکثر کار آن می‌تواند فعالیت به شکل یک ماشین هوشمند به نام Aros باشد‌ که با تلفن همراه شما کنترل شده و باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های شما می‌شود. این کولر برنامه‌های شما را می‌فهمد‌، مکان شما را می‌داند‌ و هنگام کار بودجه شما را مد نظر قرار می‌دهد‌.

خانه هوشمند 13

14‌. Lono‌

چرا همه‌ وسایل هوشمند‌، باید برای داخل خانه باشد؟ سیستم‌های آبدهی هیچ وقت هوشمند نبوده‌اند ‌‌(‌نمی‌شود آب‌پاشی آنها زیر باران را تماشا کرد و نخندید‌) اما این وسیله به شما این توانایی را می‌دهد که با تلفن همراه خود‌ آنها را کنترل کنید‌؛ که باعث خواهد شد آب‌پاش‌ها بسیار هوشمندتر از قبل باشند‌.

خانه هوشمند 14

15‌. Nest Protect‌‌

این برنامه هم اقدام به تشخیص دود و مونواکسید کربن کرده و اطلاعات لازم را در شرایط اضطراری به تلفن شما می‌فرستد‌. این برنامه شما را از وضعیت و روش نگهداری باطری آگاه کرده و درصورت وقوع آتش‌سوزی یا نشت مونواکسید کربن در خانه‌، به شما اطلاعات لازم برای نجات جانتان را می‌دهد‌.

خانه هوشمند 15

شما چطور با تلفن خود‌، خانه‌ خود را هوشمند‌تر می‌کنید‌؟ ما دوست داریم تا از محصولات و برنامه‌هایتان باخبر شویم.

 منبع

2015-09-06 00:00:00

نظرات (2)

  • abbas

    چطوزچطوزر میتونم داشته باشم

  • احد

    سلام لطفا اگه امکان داره مبلغ نصب این تجهیزات با شرکت های اجرایی در این زمینه رو نیز معرفی کنید

نظر خود را اضافه کنید.

0